В Івано-Франківськ навідалися письменники з Полтави та Києва

  • На подвір’ї Палацу Потоцьких представили липневих гостей першої в Україні резиденції для молодих україномовних письменників «Станіславський феномен – 2016».

    Організаторами виступили ГО «АРТ-лабораторія «КОРАЛЛІ» та літературна агенція «Discursus». Вони провели конкурс на участь в Резиденції для молодих україномовних письменників «Станіславський феномен – 2016».

    За рішенням журі у складі Тараса Прохаська, Володимира Єшкілєва, Галини Петросаняк, Василя Карп’юка та Віталія Чупака, липневими гостями резиденції стануть Олександр Коба з Полтави та Катерина Гладка з Києва.

    DSC_0633

    Олександр Коба у своїй заявці на участь в резиденції зазначив, що пише з дитинства, проте “серйозно” працює над текстом років зо п`ять. Два роки тому відклав усі твори, над якими працював і з того часу пише книгу, яка розповідає історії абсолютно різних людей через портсигар, що мандрує з кишені до кишені з часів першої світової до сьогодення. Книга спирається на рідкісні (і не дуже) історичні документи (періоду 1909-1952 року) та власний досвід участі в бойових діях (в АТО), на Майдані, археологічних розкопках та ін.

    Крім прози, Олександр Коба до Майдану писав пісні (і музику до них). Мав свій фолк-рок гурт, з яким близько року виступали на різних фестивалях. Олександр почав пробувати себе у документалістиці. В цьому році відзняв перший авторський фільм. Історик за освітою. За місяць до випуску з ВУЗу віддав дописану магістерську роботу і пішов добровольцем у АТО. Воював у Пісках у складі добровольчого полку “Дніпро-1”. У зв`язку з погіршенням здоров`я після другого поранення в 2016 повернувся до цивільного життя.

    DSC_0631

    Катерина Гладка, народилася в Києві. Закінчила спочатку бакалаврат Інституту журналістики КНУ Шевченка, згодом магістратуру Українського Католицького Університету за спеціальністю журналістики. Журналістка, блогерка, співавторка кількох видавничих проектів, поетеса.

    Цікавиться відеопортретистикою, нон-фікшн, поєднаннями різних видів мистецтва, міжкультурними процесами в різних країнах світу. Об’їхала 31 країну, аби краще познайомитися з історіями людей і місць в світі. Живе і працює в Києві. В даний момент працює в англомовній редакції телеканалу ГФ Перший.

    Вона зазначила, що кожного тижня, в рамках проекту, гостям Франківська потрібно буде написати есе. “Крім цього, в нас з Олександром виникла ідея. Так як ми обоє дружимо з камерою, маємо бажання розповісти про Франківськ, якого вже зараз немає”, – поділилася письменниця.

    Полтавчанин Олександр Коба розповів, що Івано-Франківськ, по відчуттях, дуже схожий на його рідне місто. “Смак води що в Полтаві, що тут, дуже схожий”, – пояснив письменних.

    Нагадаємо, що відомому франківському письменнику вручили німецьку медаль.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!