Ознайомитися з такими видами народного мистецтва, як ткацтво, вишивка, різьба по дереву, художня обробка металу та шкіри, кераміка, тощо завітав начальник управління культури, національностей та релігій ОДА Володимир Федорак, який висловив захоплення від побачених творів, інформує прес-служба ОДА.
«Чудово, що на Прикарпатті є люди, які докладають колосальних зусиль, щоб якомога яскравіше донести грані мистецтва до простих мешканців краю. Сьогоднішня експозиція є чудовим прикладом пронизливості та зацікавленості іванофранківців до мистецтва. Направду, талан майстрів, які приклалися до виготовлення експонатів, вражає», – зазначив посадовець.
Варто зазначити, що в експозиції показані вироби відомих майстрів художнього ткацтва, вишивки, різьби по дереву та кераміки.
У залах експонуються унікальні твори, представлені вперше. Серед них гуцульські дерев’яні ікони XVIII століття, прикрашені найдавнішими знаками – символами. Особливої уваги заслуговують керамічні вироби П. Кошака та кахлі О. Бахматюка.
Окремо показані народні костюми чотирьох етнографічних груп населення Прикарпатського краю (Гуцульщини, Бойківщини, Покуття, Опілля) – єдиного регіону в Україні з такою кількістю історико-етнографічних зон.
Глядачі зможуть ознайомитися з музейною збіркою писанок – унікальними витворами народного мистецтва з різних регіонів Прикарпаття.
Яскравим акцентом експозиції є представлена в залах творчість відомої прикарпатської майстрині художнього розпису Параски Хоми.