В Івано-Франківську планують провести дооцінку комунального майна

  • Про це повідомив начальник департаменту комунальних ресурсів Ігор Гриненько. Так, у департаменті планують провести дооцінку комунального майна, що збільшить стартову вартість ресурсу громади при його продажі.

    «Тобто, якщо балансова вартість приміщення, наприклад, 100 тис. гривень, ми робимо відбір оцінщика, який проводить оцінку. Цю оцінку ми направляємо балансоутримувачу. Той робить дооцінку і дає нам довідку, що балансову вартість станом на певну дату», – розповів Ігор Гриненько про алгоритм, який у Департаменті планують застосовувати у сфері комунального майна.

    Це питання планують винести на сесію Івано-Франківської міської ради.

    Так, згідно з новим Законом України “Про приватизацію”, під малу приватизацію підпадає не тільки нерухомість або пакети акцій, але й рухоме майно і багато чого іншого.

    При продажі комунального майна не обов’язково, щоб приміщення мало оціночну вартість – достатньо балансової. Тобто, для того, щоб продати якесь приміщення, міським радам не потрібно витрачатися на оцінку майна. Адже, на переконання менеджера по роботі з органами місцевого самоврядування системи «Prozorro sale» Олексія Мовчана, ринок все одно внесе свої корективи. Більше того: саме ринок визначить справжню вартість майна й покаже: була оцінка завищено чи заниженою. Як приклад, Олексій Мовчан навів кейс Львова: там на оцінку комунальних приміщень з міського бюджету витратили кілька мільйонів гривень, однак, продали їх все одно у рази дорожче оціночної вартості.

    Тож, упевнений Олексій Мовчан, справжня вартість приміщень стала б очевидною, виставили б їх на торги за балансовою чи оціночною вартістю.

    «Є тільки дві умови для того, щоб приміщення можна було виставити на торги: має бути балансова вартість або оцінка майна, а також – зареєстроване право власності на об’єкт”, – каже Олексій Мовчан.

  • Загалом, Олексій Мовчан порадив посадовцям з Івано-Франківська не боятися електронних торгів і продавати майно через Прозоро.продажі.

    «Система побудована так, щоб залучити якомога більшу кількість учасників та спостерігачів. Бо гра відбувається за зрозумілими правилами на одному полі. Більш ринкових умов, ніж на торгах на «Прозоро.Продажі» уявити не можемо», – розповів Олексій Мовчан під час тренінгу в Івано-Франківську.

    Тренінг для органів місцевого самоврядування «Комунальне майно як цінний ресурс громади» зібрав понад два десятки представників міст та ОТГ Івано-Франківської області. Захід відбувся у рамках проекту за підтримки Інституту висвітлення війни й миру, й окремий компонент проекту, який стосується об’єднаних територіальний громад, фінансує Міжнародний фонд «Відродження».

    Під час тренінгу було підписано Меморандум про співпрацю між ГО «Прикарпатська агенція журналістських розслідувань «Точка.інфо», яка реалізовує проект в Івано-Франківській, Київській та Житомирській областях, та директором Департаменту комунальних ресурсів Івано-Франківської міської ради Ігорем Гриненько. Згідно із Меморандумом, громадська організація має розробити та передати Департаменту інтерактивну карту комунального майна. Посадовці ж беруть на себе зобов’язання розмістити її на офіційному сайті департаменту комунальних ресурсів та систематично поновлювати інформацію.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!