В Івано-Франківську поки не планують встановлювати “дяпчиків” біля переходів

В Івано-Франківську поки не планують встановлювати макети школярів.

Начальник управління транспорту та зв’язку Андрій Гіглюк розповів “Галицькому кореспонденту”, що наразі немає погодження міської комісії з питань безпеки дорожнього руху щодо макетів школярів.

“Спершу треба визначити, чи відповідає це державним будівельним нормам. Також має бути погодження поліції. Потім будемо визначати, яка вартість цих об’єктів інфраструктури”, – розповідає керівник.

Дату в управлінні спрогнозувати також не можуть. У той самий час перший заступник мера міста та голова комісії з питань безпеки дорожнього руху Микола Вітенко каже, що це питання ще опрацьовують та вивчають пропозиції.

“Поки не плануємо. Придивляємося, як воно буде, отримуємо досвід Європи та взагалі цивілізованого світу”, – каже заступник.

Чиновник додає, що це недороге обладнання, але важливіше чи воно доцільне та ефективне.

Нагадаємо, що ще 13 серпня міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків під час оперативної наради сказав, щоб у місті встановили “дяпчиків”.

Макети школярів мали з’явитися біля пішохідних переходів.

«Тих дяпчиків давай поставимо. Мій шофер в захваті. Те, що вам не подобається, то вибачайте», – звернуся мер до директора департаменту ЖКПБ Михайла Смушака та начальника управління комунальної політики Мирослава Федорківа.

Його переконували, що це небезпечно, адже водії почнуть звикати. Проте він переконував, що 50 таких “дяпчиків” поставити треба. Раніше у Брошнів-Осаді вирішили поставити біля переходів макети школярів із ранцями. Втім, за словами патрульних ця ідея сподобалась не всім.

Згодом депутат міськради Віталій Мерінов попросив Марцінківа зайнятися створенням безпечних умов на дорогах, а не “дяпчиками”.

Анна Гончарова

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!