25 квітня у Великий понеділок Страсного тижня в Архікатедральному Соборі Воскресіння Христового відбувся благодійний концерт духовної музики “Скорботна мати” Джованні Баттіста Перголезі, присвячений матерям учасників АТО.
У концерті взяли участь солісти – Інна Калугіна (сопрано), Валерія Мудра (мецо-сопрано), а також лауреат міжнародних конкурсів струнний ансамбль Quattro Corde (художній керівник – Анжела Приходько) та Ольга Банашек – партія органу. Провела благодійний концерт Інна Чикирис.
Наталія Сербин розповіла, що цей концерт – це ініціатива Світлани Калугіної, а волонтери долучилися до такого проекту, зважаючи на початок Страсного тижня, у який хочеться, щоб люди склали пожертву для тих, хто найбільше цього потребує.
«Кошти передамо двом синам з Калуського району, батько яких повернувся з АТО і через день, вже вдома, помер. Двоє дітей залишилися з матір’ю. Старший син готується до вступу в ІФНТУНГ. Ми хочемо підтримати цих дітей, оскільки такі сім’ї не отримують державного забезпечення.
Батько повернувся з війни, він не має статусу бійця, який загинув в АТО, бо повернувся додому, його зняли з обліку у воєнкоматі, і діти не отримуватимуть тих 600 тис.грн., які виплачує держава згідно Закону України», – розповіла волонтер.
Наталія Сербин відзначила, що такі концерти волонтери планують проводити в районах, бо там дуже важкий духовний стан людей, багато зневірилося.
“В Івано-Франківській області є 13 родин, які втратили годувальників на війні. Це загиблі, родичі яких мають проблеми з оформленням документів, – розповіла волонтер. – Сьогодні важлива не тільки фінансова підтримка таких сімей, але й молитва за них. Важливо, щоб люди творили добро”.
«Стабат Матер» — римський католицький гімн, автором якого вважається італійський поет XIII ст. Якопоне Да Тоді. Свою назву твір одержав за першими рядками Stabat Mater dolorosa, що в перекладі означає “Стояла мати скорботна”. Перша його частина оповідає про страждання Діви Марії під час розп’яття Ісуса Христа, а друга є благанням грішника про дарування йому раю після смерті.
У XVIII ст. Stabat Мater сформувала два жанрові різновиди: камерної кантати для одного чи кількох солістів, basso continuo та ансамблю інструментів (А. Скарлатті, Дж. Перголезі, А. Вівальді) та великої кантати для солістів, хору, оркестру (Е. Асторги, А. Кальдари, Ф. Туми, Й. Гайдна), активно адаптувавши систему оперної трагедійної образності та вокальної інтонаційності.
Зібрані кошти перерахують сім’ї загиблого бійця з Калуського району Спориша Віктора.