В Івано-Франківську визначились, де поставити пам’ятник Пушику

Вчора, 19 березня, конкурсна комісія затвердила місце розташування пам’ятника українському письменнику, літературознавцю, журналісту, громадсько-культурному та політичному діячу, професору Прикарпатського університету ім. В. Стефаника Степану Пушику.

Скульптурну композицію буде встановлено на пішохідній зоні вулиці Шевченка, поруч з будинком № 74-76, повідомляє прес-служба департаменту містобудування, архітектури та культурної спадищини  міста. 

Скульптор Володимир Семків пояснив, що з попереднього ескізного проекту пам’ятника залишив портрет та вишиванку. Щоденник символізують 9 сталевих листів товщиною 6 мм з ажурним написом «Степан Пушик» та текстом-присвятою на першому листі. Погруддя пропонується виконати в бронзі. Загальна висота пам’ятника 2,30 м.

Під час обговорення члени конкурсного журі зазначили, що вигляд пам’ятника гармонійно вписується в середовище на вулиці Шевченка.

Довідково:

Степан Григорович Пушик народився 26 січня 1944, с. Вікторів Галицького району Івано-Франківської області. Був заслуженим діячем мистецтв України, народним депутатом України першого демократичного скликання та головою підкомісії з питань національних меншин Комісії культури і духовного відродження. Входив до опозиційної Народної Ради (1990—1994). Степан Пушик — автор одного з найбільших щоденників у світі. Цей щоденник налічує близько 300 томів, у кожному з яких є до 200 сторінок.

Помер письменник у ніч з 13 на 14 серпня 2018 року. Поховали Степана Пушика у рідному селі на Прикарпатті.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!