В Україні хочуть майже вдвічі підвищити тарифи на електроенергію

  • Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, пропонує скасувати пільговий тариф для населення на перші 100 кВт-год електроенергії для вирішення проблем з “зеленим” тарифом.

    Про це заявив член НКРЕКП Дмитро Коваленко під час засідання комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, пише “Економічна правда”.

    Комісія представила два сценарії розв’язання проблем інтенсивного розвитку поновлюваних джерел електроенергії. Згідно з презентацією НКРЕКП, в якості одного з кроків пропонується підвищити пільговий тариф на перші 100 кВт-год електроенергії для домогосподарств з 0,9 грн за кВт до 1,68 грн за кВт.

    На думку регулятора, таке рішення дозволить отримувати додатково 12 млрд гривень на рік.

    Крім того, протягом 2-5 років комісі пропонує підвищити ціни на електроенергію для населення до рівня промисловості, забезпечивши адресну допомогу вразливим категоріям споживачів.

    За оцінкою НКРЕКП, це рішення дозволить додатково зібрати зі споживачів понад 38 млрд грн.

  • Серед інших пропозицій – тимчасова заборона на будівництво нових “зелених” електростанцій, зниження “зеленого” тарифу для всіх об’єктів ВДЕ до 8-9 євроцентів, введення 100% відповідальності за небаланси і обмеження без компенсацій 20% їх виробництва.

    Наразі тариф на електроенергію для населення на перші 100 кВт-год на місяць становить 90 копійок (з ПДВ), а на наступні – 1,68 грн за кВт.

    Надто високі, з огляду на розмір зарплат та пенсій українців, тарифи на комунальні послуги залишаються однією з найболючіших суспільних тем. Попри передвиборчі обіцянки нової влади, цифри у платіжках продовжують рости. Чому так сталося і як зміниться розмір комунальних платежів цього року, спробував з’ясувати «Галицький кореспондент».

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!