В Україні планують відчутно підвищити вартість навчання для студентів ВНЗ

В Україні зросте вартість навчання у вишах. У Міністерстві освіти і науки розробили проект постанови, яка встановлює мінімальну вартість контракту в розмірі 60% суми, котру університет у середньому витрачає на студента.

Їх навчання може суттєво здорожчати, бо в міністерстві вирішили змінити правила розрахунку контракту, пише ТСН.

“Є сума, яка є середньою по університету. Саме з цієї суми рахується 60 відсотків. І це мінімум. А університет може встановити більшу від цієї суми за окремими спеціальностями”, – пояснив гендиректор директорату вищої освіти і науки дорослих МОН Олег Шаров.

Сума, яку в середньому витрачає кожен навчальний заклад, різна – вона залежить від зарплатні викладачів, вартості комунальних послуг, кількості студентів, навчальних корпусів, баз практики та наявності навчального обладнання. У Вінницькому університеті це 27 тисяч, в Житомирі – 38. Вказані проценти від неї – це, відповідно, 16 тисяч у Вінниці та 23 тисячі в Житомирі.

На такий крок у Міносвіти зважилися, щоби зрівняти витрати на студентів, бо багато вишів занижують вартість контракту і цю різницю доводиться покривати з державного бюджету.

Детальніше – у відеосюжеті.

Нагадаємо, Франківські освітяни отримуватимуть премії від міського голови

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!