В Україні продовжили мораторій на продаж сільгосподарських земель

Верховна Рада подовжила чинний в Україні з 2001 року мораторій на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення до 2020 року, інформує УНІАН.

За ухвалення законопроекту проголосував 231 народний депутат. У документі зазначається, що продовження мораторію на продаж сільгоспземель на один рік дозволить врегулювати на законодавчому рівні процедуру обігу цих земель та розробити необхідні нормативно-правові акти.

Ініціаторами ухваленого законопроекту виступили 13 народних депутатів від фракції «Блок Петра Порошенка», партії «Воля народу», партії «ВО «Батьківщина» та депутатської групи «Відродження».

Представляючи законопроект на засіданні Верховної Ради, член фракції «Блок Петра Порошенка» і заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин Олександр Бакуменко, який ініціював даний документ, зазначив, що в юридичному плані продовження мораторію не має жодного політичного сенсу, оскільки його буде знято лише тоді, коли буде ухвалено закон про обіг сільськогосподарських земель:

«Хочу наголосити, що просто перенесення дати не матиме жодних правових наслідків. Але це питання ми повинні розглядати не лише в юридичному, а й в соціальному сенсі. Тому комітет вважає, щоб не допустити соціальної напруги, зазначену дату необхідно все-таки перенести. Ми не можемо допустити політичних спекуляцій з цього питання. Найбільш оптимальним терміном ми вважаємо один рік», – сказав Бакуменко.

Він зазначив, що також цей закон зобов’язує Кабінет міністрів України подати до Верховної Ради проект закону про обіг земель сільськогосподарського призначення.

Нагадаємо, на Івано-Франківщині знову оголосили штормове попередження

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!