В Україні змінять процедуру отримання водійських прав

Сідати за кермо навчального автомобіля українці зможуть тільки після успішної здачі іспиту на знання правил дорожнього руху.

Такі ініціативи містить проєкт закону №2201, який 2 жовтня в парламент внесли 5 народних депутатів від фракції “Слуга народу”, повідомляє 24 канал. 

Документ пропонує реформувати нинішню методику навчання водійській майстерності і внести 2 ключових зміни:

1. Вчити правила дорожнього руху українці зможуть самостійно, не звертаючись до сертифікованих навчальних закладів.

Автори запевняють, що в сучасному світі змушувати людей ходити в автошколи зовсім необов’язково. До того ж, така норма прямо порушує права окремих категорій громадян, наприклад, жінок в декреті. Подібна практика існує в низці європейських країн і добре себе зарекомендувала, вважають депутати.

2. Приступати до практичних занять на дорогах загального користування українці повинні тільки після отримання свідоцтва про успішне проходження теоретичного іспиту. А в разі провалу, ті з учнів, хто вивчав правила самостійно, зможуть пройти повторний тест тільки через 3 місяці.

Тут ініціатори законопроекту посилаються на той факт, що навіть в автошколах новачки сідають за кермо лише через 2 тижні після початку теоретичних занять. Тоді, кажуть депутати, більшість з них не знає навіть знаків дорожнього руху.

Нагадаємо, в Україні планують ввести платний проїзд дорогами для іноземців.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!