В українських школах запровадять оновлений предмет

Відтепер учні шкіл вивчатимуть оновлений предмет “Захист України” замість “Захисту Вітчизни”.

Відповідну постанову Кабмін ухвалив сьогодні, 26 лютого 2020 року, інформують на сайті МОН.

“Наша освіта довго наслідувала радянську парадигму, і предмет “Захист Вітчизни” – один із проявів цього. Це неправильно, що на п’ятому, практично шостому році війни ми досі не спромоглися замінити абсолютно радянську назву предмета “Захист Вітчизни” на “Захист України”. Це важливий акцент, і я рада, що ми нарешті його поставили. Тепер не менш важливе завдання – покращувати зміст цього предмета і матеріально-технічне забезпечення шкіл”, – зазначила Міністр освіти і науки Ганна Новосад. 

“Захист України” – обов’язковий для вивчення у 10-11 класах. Його мета – надати учням знання та уміння для оборони країни, навчити їх діяти в надзвичайних ситуаціях. Учні вивчають предмет на уроках та під час навчально-польових і навчально-тренувальних занять.

Міністер Новосад додає, що важливо, аби цілі, які закладають у конкретний предмет, зокрема в оновлений “Захист України”, відображались і в підручниках, за якими навчаються учні. Так зміни стануть системними і ґрунтовними. Саме для цього розпочали зміну підходів до експертизи та виготовлення підручників. Повна трансформація триватиме декілька років.

Читайте також: «Захистіть нашу школу», – дирекція та учні Красноїльської школи вийшли під стіни ОДА

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!