На столичній та франківській сцені ветерани АТО гратимуть Шекспіра англійською

У столиці на території Михайлівського монастиря тривають репетиції доволі несподіваного театрального проекту — шекспірівської “Дванадцятої ночі” у виконанні волонтерів та ветеранів АТО.

Режисер вистави — заслужений артист України, франківець Олексій Гнатковський, повідомляє Дзеркало тижня.

За словами ініціаторів проекту, Project “W” — Veterans, Volunteers and William — це соціальний англомовний театр, у якому задіяні українські військові, волонтери. Ті, хто пройшов кастинг, вивчають англійську мову, щоби зіграти Шекспіра в оригіналі.

Реалізацію цієї театральної ініціативи розпочали ще торік у березні — і не задля “розваги”, бо такий театр має вирішувати й інші завдання. Зокрема, благодійні.

Нова “Дванадцята ніч” не матиме нічого спільного з класичними версіями шекспірівської комедії, — режисер та його актори-бійці шукають своє рішення, пробують різні форми та оригінальні методи для адаптації відомої п’єси. До того ж ця нова театральна історія має кілька важливих етапів. Один із яких, надзвичайно складний, пов’язаний із вивченням англійської мови та ознайомленням із творчістю Шекспіра. Ветерани АТО до цього ставляться відповідально, такий етап у контексті проекту тривав майже рік — з травня 2018-го по квітень 2019-го. І саме зараз у розпалі активний репетиційний процес, бо у травні, очікується прем’єра в столиці.

Режисер вистави — Олексій Гнатковський. Можна сказати, що він є прем’єром Івано-Франківського національного драмтеатру, на західній сцені грає Гамлета, Енея, Модільяні та інші головні ролі в репертуарі театру. До того ж Олексій як режисер здійснив на рідній сцені постановку за твором Ремарка.

“”Дванадцяту ніч” чекають за кордоном. В Україні нас насамперед чекає Франківськ, тому що мій рідний театр — партнер вистави, який узяв творчий процес під своє крило. Ростислав Держипільський цьому сприяв. Очевидно, будуть фестивалі, інші різноманітні пропозиції. Але не говоритиму, що буде далі, насамперед треба випустити прем’єру”, – каже  Гнатковський.

Нагадаємо: У Франківському драмтеатрі працюватиме режисер із Франції

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!