Від піонерів до Фріланд: у Франківську Вахтанг Кіпіані розповів про канадських українців

Сьогодні, 11 лютого, в Івано-Франківську Вахтанг Кіпіані розповів про українців у Канаді – від піонерів позаминулого століття до нинішнього міністра закордонних справ цієї країни пластунку Христю Фріланд.

Послухати лекцію, що носить назву “Українська Канадіана. Від галицьких і буковинських піонерів до… Христі Фріланд”, прийшли десятки людей.

“Україна – велика країна з величезними можливостями та вигодами. Від нас залежить, чи стане вона успішною. І от якраз приклад успішності канадського українства показує, що немає ніякої запрограмованості на неуспіх, це важливо донести”, – розповів Вахтанг Кіпіані.

Впродовж вихідних, 11-12 лютого у коридорах “Бастіону” можна побачити пересувну виставку «Подорож до Канади: досвід української імміграції 1891-1900», що створена Центром українського і канадського фольклору ім. Петра і Дори Кулів Альбертського університету. Це своєрідна можливість ознайомитись з темою канадських українців для тих, в кого є лише 5-10 хвилин. У виставці – фотографії, картини, важливі персоналії.

“Я хочу, щоб люди дізнались, наприклад, про Івана Пилипова – цього визначного чоловіка, який відкрив Канаду для українців. Дуже прикро, що у Франківську немає вулиці, названої його іменем – іменем цього вашого земляка, родом з Прикарпаття, з Рожнятівщини. Іван Пилипів гідний пам’яті. Це був простий чоловік – але освічений, з ідеями”, – додав Вахтанг Кіпіані.

У ході лекції він згадав, зокрема, значний вклад українців у топоніміку Канади. Так, в країні є поселення Тернопіль, Збараж, Житомир. Навіть є містечко Мирвам.

Читайте також: Відкрити Америку

DSC_7072 DSC_7078 DSC_7079 DSC_7080 DSC_7085 DSC_7086 DSC_7087

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!