Відслужили своє: прикарпатські потяги вже зношені майже на 90%

Сьогодні, 24 лютого, в Івано-Франківську відбулася онлайн-нарада першої заступниці голови облдержадміністрації Марії Савки з керівниками структурних підрозділів ОДА та територіальних органів виконавчої влади.

Одним з питань порядку денного стали пасажирські перевезення. Сергій Подошва, заступник директора економічного розвитку, промисловості та інфраструктури ОДА, розповів про стан справ у галузі.

“У нас залізничне сполучення здійснюється дизель-поїздами. Адже колії не електрифіковані, це єдина така ділянка в Україні. При цьому стан зносу поїздів наближається до 90%. Втім, є й хороші новини – Укрзалізниця надала нам два нові дизель-потяги“, – розповів Сергій Подошва.

Він також розповів і про інші галузі транспортної сфери. На Прикарпатті налічується 629 автобусних транспортних маршрутів, а ще регіоном проходять 60 міжнародних автобусних маршрутів. За словами посадовця, ця галузь розвинена добре.

Основними завданнями на 2020 рік Сергій Подошва назвав вдосконалення транспортної мережі з огляду на реформу децентралізації, нагляд за технічним станом автобусів та навчання для водіїв.

“Також у нас закриваються приміські залізничні сполучення, бо поїзди зношені, а пільги на перевезення роблять їх збитковими“, – додав Сергій Подошва.

Читайте також: На Прикарпаття курсуватимуть два нові поїзди

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!