Інавгурація: Володимиру Зеленському вручили булаву і посвідчення

Сьогодні, 20 травня, в Києві триває інавгурація новообраного Президента Володимира Зеленського.

Він зайшов до Верховної Ради України, де його зустріла делегація президентів, високопосадовців та депутатів. Після виконання Гімну України та оголошення офіційних результатів виборів Зеленський склав президентську присягу.

“Я, Зеленський Володимир Олександрович, волею народу обраний Президентом України, заступаючи на цей високий пост, урочисто присягаю на вірність Україні. Зобов’язуюсь усіма своїми справами боронити суверенітет і незалежність України, дбати про благо Вітчизни і добробут Українського народу, обстоювати права і свободи громадян, додержуватися Конституції України і законів України, виконувати свої обов’язки в інтересах усіх співвітчизників, підносити авторитет України у світі””, – сказав Володимир Зеленський, поклавши руку на Конституцію та Пересопницьке Євангеліє.

Потім йому вручили посвідчення президента та символи влади – булаву, гербову печатку і знак президента.

“Після перемоги на виборах мій шестирічний син сказав, що бачив по телевізору – Зеленський є президентом. Тоді це прозвучало як жарт, але насправді це істина. Бо кожен з нас – президент. Не 73%, які за мене голосували, а всі 100% українців. Це наша спільна перемога, і це наш спільний шанс, за який ми несемо спільну відповідальність. І щойно приймав присягу не тільки я, а кожен із нас поклав руку на Конституцію і присягнув на вірність Україні”, – сказав Володимир Зеленський.

Він додав, що кожен українець несе відповідальність за Україну, яку ми залишаємо своїм дітям.

“Європейська країна починається з кожного. Ми обрали шлях до Європи – але вона не десь там, а отут. І це наша спільна мрія. Але у нас є і спільний біль – кожен з нас загинув на Донбасі, кожного дня ми втрачаємо кожного з нас. І кожен з нас – переселенець. Ті, хто втратив власний дім і ті, хто відчинив двері власного дому, розділивши цей біль. І кожен з нас – заробітчанин, який не знайшов себе вдома, а в боротьбі із бідністю змушений втрачати власну гідність. Але ми все це подолаємо, бо кожен із нас – українець. Всі ми – українці, не існує більших чи менших. Від Ужгорода до Сімферополя, в Дніпрі і в Донбасі. І ми маємо бути єдині”, – сказав новообраний президент.

Зеленський також заявив, що надасть українське громадянство всім, хто зможе допомогти в розбудові української держави. Ще він сказав, що готовий на все заради миру і припинення вогню на Донбасі без втрати українських територій – в тому числі готовий на втрату посади президента.

“Не ми почали цю війну, але нам цю війну закінчувати. І ми готові до діалогу, але першим кроком повинно стати повернення всіх українських полонених. Потім – повернення втрачених територій, хоча неможливо втратити те, що і так наше по праву. І Крим, і Донбас – українська земля. Там ми втратили не лише території, а й людей – і повинні повертати їх, їх свідомість”, – завершив Володимир Зеленський.

Кілька разів він переходив на російську мову. Олег Ляшко зробив Зеленському зауваження щодо цього, на що президент відповів “дякую, що продовжуєте ділити українців”.

Читайте також: В Києві розпочалась інавгурація президента Володимира Зеленського

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!