Сьогодні, 19 січня, в Івано-Франківську відбулись громадські обговорення щодо створення об’єднаної громади.
Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків та керівник Центру розвитку місцевого самоврядування Руслан Панасюк описали переваги від створення громади. Далі щодо перспективи появи ОТГ висловились присутні франківці та мешканці довколишніх сіл.
Один із мешканців села Вовчинець Назар сказав, що не бачить жодних переваг для самого Івано-Франківська в об’єднанні з селами, та запитав, чи можна вже побачити хоча б проект бюджету ОТГ.
Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків на це відповів, що цифри рахувати поки ще зарано, а вигода для міста буде прямою – території, нові інвестори та нові робочі місця. Час бездіяльності, за словами мера, завершився.
Ігор Медведик, мешканець Івано-Франківська, запитав у жителів Вовчинця, чому вони виступають проти Франківської ОТГ, а також – де їхні нові школи і садочки. Ті обурились, почали кричати і відповіли, що вони проти об’єднання з Франківськом.
Олександр Тижук з Крихівців сказав, що законом не заборонено маленьких ОТГ навколо міста. Посадовці відповіли йому, що такий варіант децентралізації – кілька громад навколо самотнього обласного центру – не передбачений.
Один із жителів Вовчинця запитав Руслана Марцінківа, що, власне, зміниться в разі об’єднання Вовчинців з Івано-Франківськом. Мер відповів, що не треба боятися того, що місто прийде і забере землю – адже землекористування збережеться, і ніхто ні в кого нічого не забере. Крім того, член Вовчинецької сільради отримає місце у виконкомі з правом ветуючого голосу.
Директор ЗОШ №25 Світлана Якимець заявила, що об’єднання в одну ОТГ вирішить проблему із дітьми, які ходять до цієї школи, але формально не належать до її території – бо живуть у Вовчинці.
“Я запевняю всіх, що ніяка чорна кішка між мною і депутатами Вовчинецької сільради не пробігала, є нормальні робочі стосунки. Але краще хай про це скажуть самі ці депутати, які тут є”, – сказав Руслан Марцінків.
Іван Устинський, депутат Вовчинецької сільради, зазначив, що перша ідея про об’єднання сіл у Вовчинецьку ОТГ виникла ще в 2015 році, але була заблокована обласною радою. Він назвав село самодостатнім, що викликало здивування у присутніх. “Ми зможемо дати людям багато доброго. Це бажання нашого села і ми продовжимо на цьому наполягати. Але, звісно, будемо питати думку людей”, – додав Іван Устинський.
Депутат обласної ради Михайло Королик розповів, що і сам закінчував 25-ту школу. Він додав, що в Івано-Франківську ніхто не ділить мешканців на корінних та всіх інших, як це роблять зараз у Вовчинці. Ці слова зустріли оплесками.
Крім цього, говорили про Угринів Тисменицького району. Микола Карабін зазначив, що мешканці кількох багатоповерхівок, які відносяться до Угринова хочуть до Івано-Франківська. Але сільський голова виступає проти, і тому люди не можуть нічого зробити. Руслан Марцінків відповів, що мав переговори з головою села, і вони дійшли згоди щодо передачі цих будинків до Івано-Франківська. Цю заяву зустріли аплодисментами.
Учасники громадських обговорень проголосували за створення Івано-Франківської ОТГ. Двоє проголосували проти, четверо утримались, і 139 людей віддали голоси “за”.
Як раніше повідомляв “Галицький кореспондент”, перспективний план Івано-Франківської об’єднаної територіальної громади може суттєво змінитися, оскільки не всі приміські села горять бажанням приєднатися до обласного центру. Вони побоюються опинитися в новій громаді на других ролях, стати “селом без сільради”. Експерти з децентралізації припускають, що з такими настроями і пасивною політикою міста Івано-Франківська ОТГ не матиме суттєвого розвитку. Більше читайте у статті “Не хочемо старшого брата“.