Виснажливий марафон: у Франківську активісти розповіли про очищення судів

  • Сьогодні, 24 листопада, в Івано-Франківську розпочався тренінг “Відкриті суди: як моніторити статки суддів”.

    В рамках події учасників знайомитимуть зі станом реформи судової системи в Україні, роллю громадськості у процесі реформи та нададуть практичні інструменти для моніторингу стилю життя суддів.

    “Люди хочуть “спринту”, швидкого очищення судів та суддів. Але слід розуміти, що це буде довгий та виснажливий марафон. Рівень довіри до суддів, на жаль, не поспішає зростати – попри всі наші зусилля. Зокрема, цього року багато сподівань покладалося на оновлений Верховний суд, але вони не виправдались”, – висловилась Людмила Слива, юрист кампанії “ЧЕСНО. Фільтруй суд!”.

    Громадські активісти, журналісти та спостерігачі ОБСЄ, які відвідали захід, розповідали про випадки недобросовісного суддівства, намагання деяких суддів заборонити присутнім на засідання фото- та відеозйомку.

    За словами представників “Центру політичних студій”, у 2016 році 63% українців не довіряли чи не повністю довіряли судам. Цей відсоток, у порівнянні з 2015 роком, знизився на 16%, тож можна говорити про поступове та повільне зростання довіри до судів. Втім, як каже Людмила Слива, роботи ще дуже багато, адже повністю довіряють судам, згідно цього ж опитування USAID, всього 6% населення.

    “Ми знаємо, як у суди попадають люди і що вони там роблять. Але судді є різні – в тому числі, мудрі та поважні. А інших ми можемо наставити на шлях істинний, з власного досвіду знаю це”, – переконаний громадський активіст Сергій Чирва.

    Присутні висловлювали свої думки та активно дискутували з приводу того, хто повинен обирати суддів – Вища рада правосуддя чи громадськість на виборах, та на який термін – довічно чи на 5-10 років.

    Читайте також: У Франківську суддя, якого карали за водіння у нетверезому стані, виправдав п’яного лікаря

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!