Насалик починає партію

Міський голова Калуша Ігор Насалик очолив Івано-Франківську обласну організацію Української партії і готовий позмагатися за посаду мера Івано-Франківська.

 

У суботу, 19 червня, 44 делегати звітно-виборчої конференції крайової організації Української партії одноголосно обрали Ігоря Насалика головою УП на Прикарпатті. Партійний квиток УП Ігор Насалик отримав півроку тому. До того він перебував у лавах Української народної партії (Ю. Костенка), яку покинув після поразки в боротьбі із мером Івано-Франківська Віктором Анушкевичусом за посаду голови обласної УНП у вересні 2009 року.

Насалик – надто амбітний і яскравий політик, щоб просто проковтнути програш і змиритися з втратою лідерства. Ще навесні минулого року він ініціював створення обласної громадської організації «Голос нації», а в квітні цього року заходився розвивати в області маловідому Українську партію. Розпочав з рідного Калуша, де в міській раді з його подачі з’явилася депутатська група «Українська партія – Голос нації», до якої ввійшли депутати, обрані за списком УНП. На сьогодні, за словами Ігоря Насалика, діючі осередки УП є в усіх районних центрах.

Інтерес калуського мера до, здавалося б, маргінальної політичної сили лише на перший погляд видається дивним.

По-перше, УНП і УП – ідеологічні близнята, розрізнити яких можна хіба за однією літерою в назві. «Партія правоцентристська з ухилом на україноцентризм… Завдання – прихід до влади і зміна наявної системи на національно-ефективну, зміна економічної моделі ліберал-хаосу на модель економічного націоналізму», – під цими словами голови УП Олега Олійника сміливо міг би підписатися і лідер УНП Юрій Костенко. Тож закидати Насалику зраду ідеології не випадає.

По-друге, неучасть УП в політичних розкладах останніх років є радше перевагою в очах виборця, розчарованого «розкрученими» політичними брендами. Зрештою, за словами Ігоря Насалика, про це свідчить і проведене на його замовлення в Калуші соціологічне опитування про довіру до політичних сил. «Я отримав такі результати, що був вражений… «Свобода» – 2,3%, Наша Україна – 2,8%, БЮТ – 11%, ПР – 3%… Не довіряю нікому – 75%! Що ж ми досягли політичними силами? Повну зневіру в будь-яких політичних силах. От тому, певно, перше завдання – відновити цю довіру. І не через білборди чи газети, а реальними справами», – наголосив Насалик. Слід зазначити, що «реальні справи» самого Насалика на посаді мера сьогодні позитивно оцінюють приблизно 80% калушан.

І нарешті, по-третє: відсутність в обласній організації УП фігур, здатних конкурувати з новопризначеним головою за харизмою і фінансовим ресурсом, дозволить Ігорю Насалику планувати партійне будівництво за власним проектом, «під себе». Відтак психологічного комфорту лідера не зможе порушити жоден Анушкевичус, з яким Насалик полюбляє мірятися мерськими здобутками. «Назвіть хоч один напрям, де Калуш програв би Франківську – чи це медицина, чи освіта, чи соціально-економічний розвиток… В бюджеті Івано-Франківська до 8 млн. грн. на ремонт доріг, а в нас – 35 млн. грн. цього року…» – натиснув на болюче місце франківчан калуський мер.

«Планку» для обласної організації УП на місцевих виборах 31 жовтня (якщо такі будуть) Ігор Насалик встановив на висоту власних амбіцій. За його словами, УП на Прикарпатті самостійно змагатиметься за місця в радах усіх рівнів, висуне кандидатів на посади міських голів усіх міст області, а також претендуватиме на 90% посад сільських голів. «Українська партія обов’язково буде висувати свого кандидата і на мера обласного центру… Якщо партія висуне мене – я обов’язково піду», – заявив Ігор Насалик, підкресливши, що благословення голови облдержадміністрації Михайла Вишиванюка йому для цього не потрібне.

Андрій СОВА

Довідка

Ігор Степанович Насалик народився 25 листопада 1962 р. у м. Олександрія Кіровоградської області. Освіта вища. Проживав з батьками у м. Рогатині. У 1989 р. закінчив Львівський державний університет ім. І.Франка, фізичний факультет. Одружений, батько двох дітей.

Обирався народним депутатом України ІІІ і ІV скликань (1998, 2002 роки) за мажоритарним округом. Під час виборів 2002 року був висунутий “Блоком Віктора Ющенка “Наша Україна” і переміг із рекордним в Україні показником – 84,35% голосів виборців.

З 2006 року – міський голова Калуша.

Коли в 1998 році Ігор Насалик став народним депутатом, то офіційно значився президентом корпорації «Техно-Центр». З ним пов’язують такі зареєстровані в Івано-Франківській області підприємства, як «Укрмедекспорт» (оптова торгівля фармацевтичними препаратами), ТОВ «Галпласт» (виробництво мінеральних вод і прохолодних напоїв), ТОВ «Галторф» (видобуток і агломерація торфу), ТОВ «Нафтоенерго Інвест», ТОВ «НВ Енергія». Батько Ігоря Насалика Степан Насалик – співзасновник київської фірми «Євроенерго-груп», що займається геологорозвідкою.

У 2008 році видання «Коментарі» оцінило статки Ігоря Насалика в 42 млн. дол.

Ігор Насалик – чемпіон України з жиму лежачи за версією GRU.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!

One thought on “Насалик починає партію

  1. Хто скористає з місцевих виборів? Приклад Івано-Франківська

    на сайті ОСТРІВ ГАЛИЧИНА

Comments are closed.