Ольга БАЛТАЖИ: «Приємно на рівних протистояти світовій еліті»

  • Мешканка Івано-Франківська, заслужений майстер спорту України, неодноразова призерка чемпіонатів світу та Європи з класичних шашок Ольга Балтажи вкотре підтвердила свій високий рівень у цьому виді спорту. Днями вона повернулася з Пекіна, де виборола бронзову нагороду Всесвітніх інтелектуальних ігор, про що сама спортсменка розповіла «ГК» в ексклюзивному інтерв’ю.  


    – Пані Ольго, насамперед, розкажіть  про самі світові змагання у цьому виді спорту.
    Вперше Всесвітні інтелектуальні ігри відбулися у 2008 році в Пекіні після літньої Олімпіади. Тоді, до слова, я також брала участь у змаганнях, але, на жаль, поступилася у півфіналі і зайняла тільки 4-те місце.
    Між іншим, ці змагання проводяться, як і Олімпіада, один раз на чотири роки. На Всесвітніх інтелектуальних іграх збираються найсильніші спортсмени з інтелектуальних видів спорту, а саме шашок, шахів та го (китайських шахів). Було дуже приємно відчувати себе серед цієї спортивної еліти. Ми спілкувалися з різними спортсменами, і приємно, що вдалося показати дуже хороший результат серед 12 найкращих шашкістів світу. Як на мене, це досить серйозне досягнення.

    Чому зрештою Ви зупинилися на третьому місці, а не боролися за найвищі місця?
    Це, насправді, питання принципу. Звісно ж, хочеться бути завжди попереду, адже в моїй кар’єрі було так, що я зупинялася за крок до «золота» чемпіонату світу, а першою на «світі» я жодного разу не була. Тому нинішнє досягнення дуже дороге для мене, так само як і перше місце, яке ми здобули зі збірною України. Сподіваюся, що наступного року мені в індивідуальній світовій першості вдасться подолати цей етап і стати найкращою.


    – Що можете сказати про конкуренцію, яка традиційно була присутня у боротьбі за найвищі місця?
    Справа в тому, що є не менше шести-семи гравців у світі, які між собою регулярно виборюють призові місця. Мабуть, через більшу ігрову практику вони були кращими, ніж я, тому і здобули медалі.

    – А яких країн слід остерігатися у світових шашках?
    Якщо говорити про головних конкурентів, то, як і в шахах, у шашках найсильнішими вважаються Нідерланди. В цій країні шашки – вид спорту номер два після футболу. Більше того, в них шашками опікується сама королева. Виходить, що це національний вид спорту, відтак нам важко з ними конкурувати.

    – Повернемося до перебігу Всесвітніх інтелектуальних ігор. Розкажіть про сам шашковий турнір.

    За весь час турніру я програла тільки одну партію – росіянці, яка у результаті стала переможницею змагань. «Бронзу» у бліц-турнірі з шашок вдалося вибороти завдяки 14-ти набраним очкам з 22-ох можливих. «Золото» дісталося  Метрені Ноговицькиній з Росії, «срібло» – латвійці Зої Голубєвій. До речі, ці змагання щороку набувають статусу, умовно кажучи, Олімпійських ігор, але з інтелектуальних видів спорту. Саме тому вони проводяться раз на чотири роки. 

    – Цікаво, як Ви готувалися до таких серйозних змагань?
    Підготовка тривала у звичному режимі. Багато часу я провела з комп’ютером, який дуже допомагає спортсменам-інтелектуалам. На жаль, у мене немає достойного спаринг-партнера в Україні, адже молоді тільки набуваються досвіду.

    – Чи є світовий рейтинг цих змагань і яке місце Ви посідаєте в ньому?
    У всесвітньому рейтингу я посідаю шосте місце. Щодо змагального року, який минає, то крім «бронзи» в Пекіні, цього року вдалося здобути перше місце на командному чемпіонаті світу і третє місце в особистому розряді на чемпіонаті Європи.

    – Якщо говорити про розвиток шашок в Україні,
    чи маєте на сьогоднішній день гідну молоду зміну?
    Молода зміна реально є. Днями завершився чемпіонат області з шахів серед юнаків та дівчат. Дуже приємно спостерігати за тим, як у нашому інтелектуальному виді спорту підростає молоде покоління. Наймолодшим учасникам було не більше шести років. Я привезла шоколадні медалі з Пекіна, тож найкращі одержали ексклюзивні призи.

  •                                                                                                                 Розмовляв Андрій МЕНІВ

    Довідка:
    БАЛТАЖИ ОЛЬГА
    Заслужений майстер спорту України
    Віце-чемпіонка світу (2001)
    Бронзовий призер чемпіонату світу (1997, 2003)
    Віце-чемпіонка Європи (2000, 2002, 2008)
    Фіналістка та призерка Всесвітніх інтелектуальних ігор – 4 місце (2008) і 3 місце (2012)
    Чемпіонка України (1995, 1996, 1998, 2008, 2010, 2011)
    Багаторазовий призер чемпіонатів України



    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!