Ямниця стане столицею українського цементу європейської якості

  •  

    У вівторок, 9 квітня, керівники ПАТ «Івано-Франківськцемент» та данійської фірми FLSmidth підписали угоду про початок другої черги модернізації цементного виробництва на прикарпатському підприємстві.

    Результатом співпраці стане збільшення виробництва цементу на 1 млн. тонн з одночасним зменшенням шкідливих викидів в атмосферу нижче рівня не тільки українських, але й жорстких європейських норм.

    Проект презентували голова наглядової ради ПАТ Івано-Франківськцемент Микола Круць та генеральний менеджер з розвитку бізнесу фірми FLSmidth Рікард Еймерт.

     

    Новий завод будуватимуть без зупинки діючого обладнання та з використанням наявної інфраструктури допоміжних технічних виробництв ПАТ. Реалізація проекту дозволить не тільки значно збільшити обсяги виробництва цементу, а й знизити собівартість продукції та розширити асортимент так званих спеціальних цементів.

    «Цей проект цікавий не тільки нашому підприємству, він цікавий області. Оскільки значно збільшиться кількість робочих місць та зростуть надходження до бюджету, які сягнуть приблизно 100 млн. грн. на рік. З них 27 млн. грн. залишиться в місцевих бюджетах», – зазначив Микола Круць. Зокрема, планується збільшити кількість робочих місць на 300 штатних одиниць.

    Новий високотехнологічний завод, зазначив Микола Круць, буде орієнтований на випуск спеціальних цементів. Зокрема, цементу для ремонту доріг, а також сульфатостійкого та тампонажного цементу. До речі, присутній на презентації представник Банку Данії Стен Вінтер зазначив, що дорогою з Львівського аеропорту до Ямниці, яку він долав три години, встиг переконатися, що асфальтному покриттю українських доріг дуже бракує добротного дорожнього цементу.

    Підприємство також зможе виготовляти кілька видів тампонажного цементу, що використовуються у видобувній промисловості – для видобутку нафти, газу, а в перспективі і при розробці родовищ сланцевого газу. Стандарти спеццементів можна забезпечити тільки на новітній «сухій» технології. Микола Круць також зазначив, що збільшення асортименту спеціальних асфальтів не потребує додаткових витрат, оскільки вимагає лише налаштування і належного контролю параметрів виробничого процесу, що гарантуватиме всі необхідні показники якості.

    Варто зазначити, що «Івано-Франківськцемент» та фірма FLSmidth, яка є одним із провідних європейських виробників енергозберігаючого обладнання для цементної галузі, співпрацюють вже багато років. Ще у 2006 році вони уклали угоду про проведення першої черги модернізації цементного виробництва на ПАТ «Івано-Франківськцемент». Завдяки плідній співпраці вже у 2008 році було збудовано і введено в експлуатацію перший в Україні завод з виробництва цементу сухим способом. Це дозволило підприємству зменшити витрати на паливо у 2,3 рази, а в 2012 році вперше за весь період свого існування виготовити 1 млн. тонн цементу.

    Успішний досвід впровадження першої черги реконструкції дозволяє керівництву ПАТ «Івано-Франківськцемент» сподіватися пройти другий етап технологічного переозброєння за 14 місяців. А орієнтовний термін окупності проекту – 5 років. Партнери визнають, що проект потребує значного фінансування. Тому уже традиційно сподіваються на співпрацю з Європейським Банком Реконструкції і Розвитку, Світовим Банком, «Укрексімбанком» та Банком Данії.

    Зі стартом нового проекту керівництво ПАТ «Івано-Франківськцемент» привітав перший заступник голови облдержадміністрації Василь Плав’юк. «Обласна державна адміністрація завжди сприяла і буде сприяти інвестиційним проектам, які втілюються на Прикарпатті», – зазначив представник обласної влади.

    На церемонію підписання угоди також завітала торговий радник Посольства Королівства Данія в Україні, Грузії та Вірменії Вероніка Ольховська. «Наша ціль в Україні – сприяти бізнесу, який хоче тут розвиватися, та сприяти вкладенню інвестицій, які направляються в Україну. Ми радіємо за ПАТ «Івано-Франківськцемент» та компанію FLSmidth. Бажаємо вам розвиватися і не зупинятися», – привітала представників данської та української сторін пані Ольховська.

    Після презентації проекту голова правління ПАТ «Івано-Франківськцемент» Богдан Заяць та генеральний менеджер з розвитку бізнесу FLSmidth Рікард Еймерт урочисто підписали угоду про співпрацю.

     

    Важливо, що за проектом технологія виробництва передбачає максимальну безпеку для навколишнього середовища. Запланований на ПАТ «Івано-Франківськцемент» перехід з «мокрого» на «сухий» спосіб виробництва цементу передбачає встановлення 39 одиниць високоефективного обладнання очистки, що дозволить удвічі знизити питомі викиди в атмосферу твердих частинок відхідних газів.

    Як зазначив на презентації почесний голова правління ПАТ «Івано-Франківськцемент» Микола Круць, цей Проект потрібен не тільки ПАТ «Івано-Франківськцемент» та його партнерам: «Сьогодні, коли Україна, як і увесь світ, намагається протистояти економічній кризі, наявність в нашій державі таких проектів розвитку зміцнює віру громадян в те, що ситуація не є безнадійною, що ми можемо самостійно господарювати та реалізовувати проекти європейської якості».

     

    Вікторія СТЕЛЬМАХ

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!