Європейський суд з прав людини оголосив рішення за скаргою екс-прем´єра на незаконний арешт, політичні мотиви переслідування, нелюдське ставлення, тортури та незаконність відеоспостереження за нею
Суд вирішив, що арешт і утримання Юлії Тимошенко під вартою є незаконним і політично мотивованим.
«Суд одностайно визнав, що було порушення ст.5 п.1 (Конвенції з прав людини, – ред.) суд одностайно встановив, що було порушення ст.5 п.4, суд одностайно визнав, що було порушення ст.5. п.5. Суд одностайно встановив, що було порушення ст.18 Конвенції», – йдеться у рішенні ЄСПЛ, оголошеному 30 квітня.
Скарга, яку розглядав Європейський суд з прав людини, стосується так званої «газової справи».
Захист Юлії Тимошенко подав скаргу до ЄСПЛ 10 серпня 2011 року.
У зверненні зазначалося, що умови утримання під вартою під час проведення досудового слідства у Києві (Лук´янівське СІЗО) і в Качанівській виправній колонії в Харкові були неадекватними.
При цьому Тимошенко не була забезпечена належна медична допомога при проблемах зі здоров´ям, які виникли.
У скарзі також зазначалося, що 20 квітня 2012 року Тимошенко не давши своє особистої згоди, була переведена до лікарні в Харкові, і під час транспортування з колонії вона постраждала (отримавши травми).
При цьому захист екс-прем´єра висловлювала стурбованість, що цей випадок не був належним чином розслідуваний.
Також підкреслювалося, що Тимошенко перебувала під щоденним цілодобовим відеоспостереженням за нею з подальшою публікацією відеоматеріалів.
У скарзі також зазначено, що утримання екс-прем´єра під вартою після рішення Печерського райсуду м. Києва було довільним і без будь-яких правових підстав, а також що вона була позбавлена можливості оскаржити законність досудового утримання під вартою.
У скарзі наголошується, що зміст Тимошенко під вартою має політично вмотивований характер.
15 березня 2012 року суд визнав забезпечення Україною належного лікування Тимошенко.
Публічні слухання у справі Тимошенко в Страсбурзі розпочалася 28 серпня 2012 року.