«Я не хотів вбити Гербіна»: у франківському суді допитали обвинуваченого Дерещука (ФОТО)

Сьогодні, 21 січня, в Івано-Франківському міському суді продовжили розгляд у справі Михайла Дерещука. Його підозрюють у нанесенні тяжких тілесних ушкоджень, від яких помер місцевий підприємець.

Нагадаємо, чоловік посеред білого дня розстріляв машину підприємця Ігора Гербіна, відомого у місті за прізвиськом Червонець. З місця події Михайло Дерещук втік, однак згодом його затримали, а тепер дружина і донька загиблого вимагають два мільйони гривень компенсації за матеріальні та моральні збитки.

На засідання з’явилися обвинувачений Дерещук, його адвокат Боднарчук, потеріпілі Галина та Інна Гербін та їх представник Камінський.

Дерещук подав клопотання про доручення до справи фото з телефону свідка Романко. Однак прокурор стверджує, що фото датовані 2013 роком і вони не є доказом. Колегія суддів ухвалила задовольнити клопотання, і вже згодом їх долучать до справи.

Також обвинувачений подав клопотання щодо дослідження речових доказів. Переконує, що там немає всі доказів та була фальсифікація. Прокурор заперечує це та каже, що це тільки спосіб затягування справи. Суддя Хоростіль не задовольнив це клопотання. У іншому своєму клопотанні Дерещук просить допитати ще раз свідків Костів, Брецко та Романко.

«Усі ці клопотання подавалися тільки для того, щоб затягнути справу», – каже прокурор.

Порадившись на місці, судді відхилили це клопотання. Вже згодом відбувся допит обвинуваченого Дерещука.

Підозрюваний каже, що його напередодні події побили Ігор Гербін чи Святослав Брецко, а він закривався руками.

«Мене били на вулиці, а потім привели в магазин і били там. Потім почали знімати відео та заставляли й говорити про те, чого я не робив. А потім мене відпустили», – каже Дерещук.

За його словами, його дуже боліло тіло, однак до лікарні він пішов не відразу, а через кілька днів.

«У той день я під’їхав до магазину. Я підбіг до авто Гербіна і почав стріляти. Але я не стріляв в голову, а вниз. Я не тікав з місця події. Я залишив машину неподалік у дворі. На таксі я поїхав до батька у село, бо він дуже хворий. Його не було вдома, тож повернувся до Франківська до друга. Там я спати не зміг, бо поговорив з батьком. Але дізнався, що вже виставлені блокпости. Вже згодом мене затримали», – каже обвинувачений.

Прокурора запитав, коли Дерещук купив збою та де зберігав її. На що підозрюваний відповів, що купив її для самооборони та зберігав вдома.

«Дозволу на зброю не маю. Продав машину і купив її. Її вилучили незаконно. У машині ще й бита була, я її возив через погрози, і зброю купив також через погрози», – каже Дерещук.

«Я не хотів вбити Гербіна. А стріляв бо вони зняли відео, як мене били, та виклали в Інтернет. Стріляв я по ногах, а не по важливих органах. Стріляв бо чаша переповнилася», – каже обвинувачений.

Цивільний позов потерпілих Дерещук визнає частково.

«Визнаю машину і за плазму, яка була в машині, і все. Вину визнаю частково. Вина моя в тому, що я стріляв, але вбивати не хотів. Події визнаю, а кваліфікацію статті не визнаю», – каже підозрюваний.

Щоб сторони змогли підготуватися до дебатів, суддя переніс засідання. Дата наступного засідання – 27 лютого о 11:00 та 17 березня о 13:00.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!