Як святкують 8 березня у світі: традиції різних країн

Міжнародний жіночий день (англ. International Women’s Day) — щорічне свято, що відзначається 8 Березня, започатковане як пролетарське феміністичне свято «Міжнародний день жінок-робітниць».

Поки в Україні роками тривають дискусії щодо того, святкувати чи не святкувати Міжнародний жіночий день 8 березня, пропонуємо дізнатися чи правда, що 8 березня святкують всі народи, а жіноча частина населення отримує гідну порцію уваги. Відтак Укрінформ підготував цікаві факти про те, як святкують 8 березня у світі.

Польща

В Польщі, як і в Німеччині, в цей день не роблять вихідний, але чоловіки не забувають вітати жінок з цим святом. На квіткових базарах з’являються весняні квіти, які надзвичайно швидко розбирають. Деякі люди вважають, що це комуністичне свято і його не потрібно святкувати, але зазвичай на них ніхто не звертає увагу.

Литва

Литовці вважають, що 8 березня – свято приходу Весни, яка в свою чергу асоціюється з любов’ю та жінкою. Однак в Литві можна зустріти безліч протилежних думок стосовно “Міжнародного жіночого дня”. Хтось думає, що це гарне свято Весни і його потрібно святкувати. Деякі ж, в тому числі і жінки, не бачать сенсу у святкування 8 березня. Для багатьох це свято асоціюється з  радянським періодом, коли школярі-дівчата дарували хлопцям квіти на 23 лютого, а хлопчики приносили по тюльпану 8 березня.

Німеччина

У цій країні свято 8 березня не має великої популярності, і цього дня вихідний також не роблять. Раніше, коли Німеччина була розділена на дві частини, Східна – вітала жінок, а Західна –  навіть не чула про таке свято. Сьогодні у деяких засобах масової інформації 8 березня згадують про “Міжнародний жіночий день”, але у Німеччині прийнято вітати жінок у травні на День матері.

Італія

У цій країні чоловіків не пускають до жіночих компаній. Ви скажете: “Нічого собі!”. Саме таким чином жінки Італії відзначають свою незалежність і свій жіночий день. Вони йдуть в кафе або бари, п’ють легкі коктейлі. Пізніше прямують до чоловічих стрип-барів, бо тоді для жінок вхід – безкоштовний.

Франція

У Франції «Міжнародний жіночий день» не є популярним. Його святкують тут тільки комуністи а також “ліві”. Жінок у Франції вітають у травні, на День матері. До молодих дівчат це свято також не має жодного відношення, їх вітають на День св. Валентина.

Греція

Якщо ми заглянемо в Грецію на святкування «Бабосів» – жіночого свята, – то ми побачимо, як відзначають найбільш шанобливу і шановану жінку міста чи села. За традицією, жінки користуються своєю тимчасовою владою над своїми чоловіками, обливаючи їх водою.

Болгарія

У Болгарії свято 8 березня не стало державним. Це звичайний робочий день, і у чоловіків є можливість привітати не тільки свою дружину, а й жінок-колег на роботі. Зазвичай на роботі після обіду влаштовуються гуляння, або ж всім колективом відправляються в ресторан чи кафе. Останнім часом у деяких жінок у Болгарії ставлення до свята трішки охололо, інші ж почали сприймати його як атрибут радянських часів. Деколи помічається і факт, що жінки, на відміну від чоловіків, із великим ентузіазмом вітають один одного.

Також 8 березня є національним вихідним в Анголі, Буркіна-Фасо, Гвінеї-Бісау, Камбоджі, Китаї, Конго (там свято не «міжнародних», а конголезьких жінок), Лаосі, Македонії, Монголії, Непалі, Північній Кореї і Уганді.

В’єтнам

Хто б міг подумати, що В’єтнамці справно відзначають Міжнародний жіночий день, але біля витоків цього свята події 2000-річної давності. Тоді сестри Чинг організували повстанський рух проти китайських завойовників, на чолі якого по всій країні виявилися жінки. Коли сестри були близькі до взяття в полон, вони вирішили втопитися в річці, щоб зберегти свою честь. Для в’єтнамцім це свято досі символізує народне визволення і незалежність, але завдяки впливу СРСР, на державному рівні значення свята змінилося.

Китай

День 8 березня для китайців державний, як і годиться для комуністичної країни. Але урочистим святкуванням він не супроводжується. З букетами квітів у цей день ходять тільки іноземці, до того ж там не дуже прийнято дарувати зрізані квіти. В цей день жінки працюють півдня, а ось чоловіки цілий день.

Цікаво, що для більшості американців і жителів європейських країн, що не входили колись до СРСР, 8 березня є звичайним весняним днем.

Нагадаємо, що кожен десятий українець вважає свято 8 Березня пережитком радянщини.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!