З 01.07.2016 року в черговий раз підвищено тарифи на оплату житлово-комунальних послуг.
Департамент соціальної політики виконкому Івано-Франківської міської ради рекомендує мешканцям міста не чекати початку опалювального сезону, а завчасно звертатись за оформленням субсидії.
На даний час правом одержання житлової субсидії скористались вже понад 32 тисячі домогосподарств Івано-Франківська, інформує МВК.
Новий механізм нарахування субсидій значно спрощений та передбачає індивідуальний підхід щодо розрахунку розміру субсидії, який здійснюється окремо для кожної сім’ї і залежить виключно від доходів.
Субсидія призначається на 12 місяців, а не на півроку, як було раніше, та без додаткових заяв автоматично перераховується на наступний термін.
Уряд скасував обмеження щодо наявності у складі домогосподарства осіб працездатного віку, які не мають офіційної зайнятості і не перебувають на обліку як безробітні. Якщо дохід для працездатних осіб менший від прожиткового мінімуму, для розрахунку субсидії береться сума двох прожиткових мінімумів. Для громадян, які одержують стипендію або соціальні виплати, під час визначення сукупного доходу враховуються фактичні розміри стипендій та соціальних виплат. Субсидію мають можливість отримати навіть ті, хто орендує житло.
1. Кому призначається субсидія
Субсидія призначається одному із членів сім’ї, який зареєстрований у житловому приміщенні. Субсидія також може бути призначена особам, які орендують житло на підставі договору найму (оренди) житла.
Право на отримання житлових субсидій мають сім’ї, у яких розмір витрат на оплату житлово-комунальних послуг виходячи із соціальної норми житла та соціальних нормативів користування послугами перевищують розмір визначеного обов’язкового платежу.
2. Куди подаються документи
З питання призначення житлової субсидії в м.Івано-Франківську можна звернутися за адресами:
вул. Військових ветеранів, 10а
вул. Гетьмана Мазепи, 185;
вул. Івана Павла ІІ, 4;
вул. Галицька, 124а.
3. Перелік документів для призначення житлової субсидії:
– Заява (за встановленою формою);
– Декларація про доходи і майновий стан осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні( за встановленою формою).
4. Порядок розрахунку обов’язкового платежу:
1) розраховується середньомісячний дохід сім’ї на одну особу за попередні 12 місяців (сукупний дохід сім’ї за попередні 12 місяців ділиться на кількість осіб, які входять до її складу, та ще на 12 місяців).
2) визначається обов’язковий відсоток платежу (середньомісячний дохід на одну особу ділиться на прожитковий мінімум ( з 1 травня 2016 року – 1399 грн) і на базовий коефіцієнт 2, після чого множиться на базовий коефіцієнт 15%).
3) розраховується розмір обов’язкового платежу (обов’язковий відсоток платежу множиться на середньомісячний сукупний дохід сім’ї).
5. Розмір субсидії
Субсидія = розмір витрат на оплату житлово-комунальних послуг – розмір обов’язкового платежу.
Нагадаємо, франківців закликають підписуватись проти підвищення тарифів.