Як я завагітніла за 400 гривень

Всього за кілька днів ви можете стати водієм, жодного дня не кермувавши, лікарем без медичної освіти і навіть завагітніти.

Інтернет-сайти за відповідну суму готові запропонувати вам різні несподівані послуги – варто просто заповнити онлайн-анкету. Та чи варто на це погоджуватися?

Медична довідка за день

Виявляється, будь-яку медичну довідку можна замовити, не виходячи з дому. Чи для дострокової здачі сесії, чи для отримання путівки в санаторій. Вам готові навіть «намалювати» аналіз крові чи сечі.

Знайти контору, яка пропонує ці послуги, в Інтернеті легко: досить ввести в пошуку ключові слова «купити медичну довідку». Так я натрапила на сайт medspravo4ka.com.ua. Асортимент послуг вражає – медичні довідки на будь-який смак.

На сайті переконують, мовляв, не стійте у довжелезних чергах і не йдіть до різноманітних лікарів – це ж і матеріальні витрати на обстеження, і трата часу. Щоб не створювати собі проблем, пропонують звернутися у фірму, де привітні менеджери і немає черг. Тут обіцяють правильно і грамотно все оформити, швидко і за прийнятними цінами. «Ми видаємо легальні довідки з відповідними штампами, печатками, підписами… Купити медичні довідки у нас за символічну плату набагато дешевше, ніж здавати гроші на «благодійність» лікарям державних поліклінік… Ви отримаєте необхідну медичну довідку всього за один день», – йдеться на сайті торговців довідками.

Вирішую дізнатися, як замовити медичну довідку про вагітність. На сайті фірми запевняють, що саме така довідка може зберегти фізіологічне та психічне здоров’я, дозволить зберегти робоче місце, це найкращий спосіб «відмазатися» від роботи на вихідних та робочих поїздок і дозволить отримати дозвіл на авіапереліт, а основна перевага – найшвидший спосіб одружитися.

Телефоную за вказаним номером на сайті. Мені відповідає чоловік. Питаю, чи фірма займається видачею таких документів, той підтверджує. За історією, мені потрібна довідка, бо склалися такі життєві обставини. Представник фірми нічого не розпитує і обіцяє, що таку довідку мені можуть зробити за 400 гривень і надіслати поштою, проте видана вона буде у Києві. На запитання, чи не буде у мене з нею проблем, заперечив, повідомивши, що фірма співпрацює із медичними центрами у Києві.

Щоб замовити довідку, на сайті потрібно заповнити анкету: обов’язково вказати прізвище, ім’я, по батькові, дату народження, адресу проживання, заклад, куди подається довідка, місце роботи та рід заняття, термін вагітності, контактний телефон, місто і номер відділення «Нової пошти» та прізвище, ім’я, по батькові отримувача, необов’язково –  електронну пошту та коментар. Цього достатньо, щоб офіційно завагітніти всього за 400 гривень.

Двоє користувачів на сайті навіть залишили схвальні відгуки: замовляли довідку, все пройшло чудово, доставили швидко, звертатимуться ще та рекомендуватимуть знайомим.

Водійські права – легко!

Ніколи самостійно не сідала за кермо, зовсім не знаю правил дорожнього руху та ледве відрізняю марки автомобілів одна від одної. Та це не привід не отримати швидко водійські права. Все легко: варто просто зайти на сайт tvoiprava.top.

На сайті фірми AVTO-PRAVA зазначено, що працівники завжди на зв’язку, а замовити документ можна будь-коли, ніхто не бере передоплати – клієнт платить за послуги тільки тоді, коли отримає на «Новій пошті» товар, а забрати його можна з відділення до 10 днів. Також запевняють, що співпрацюють із сервісним центром МВС: права будуть абсолютно легальними, їх оформлять через автошколу і внесуть в базу ДАІ.

Клієнту пропонують отримати повний спектр водійських категорій за відповідними цінами (В1, В – 6500 грн., А1, А, В1, В – 7000 грн., В1, В, С1, С – 7800 грн., А1, А, В, С1, С – 8300 грн.), відновлення після втрати, техпаспорт, автодокументи та нерозмитнену авто- і мототехніку).

Зателефонувала за вказаним номером на сайті. Менеджер не запитав, хто я та чи взагалі вмію кермувати. Категорія «В», яку я хотіла отримати, коштувала 6500 грн. Запевнив, що не треба переживати: іспит в автошколі за мене здасть перевірена людина. Надіслав перелік документів – фото першої сторінки паспорта та прописки, фото ідентифікаційного номера, фото підпису на білому аркуші паперу, фото, яке буде на правах. Це все треба було відправити на фірму, вказавши своє прізвище, ім’я, по батькові, відділення «Нової пошти» та бажану категорію водійських прав.

Уже приблизно через 10 днів я могла стати власницею водійських прав.

З соціолога на економіста

Ніколи не думала, що купити в Інтернеті диплом так легко. Кількість сайтів, які відгукуються на запит «купити диплом Івано-Франківськ», зашкалює. Маючи кругленьку суму, будь-хто може стати лікарем і доктором наук.

На сайті kyplu-diplom.net гарантують, що їхні роботи не викликають запитань і не створюють проблем, а сама компанія має чималий досвід у цій справі.

Найменше тут коштує диплом молодшого спеціаліста (училища, технікуму), диплом спеціаліста та диплом про перепідготовку – 6 тисяч гривень (типографічна копія).

Телефоную за вказаним на сайті номером до менеджера і вигадую історію про те, що у 2017 році закінчила університет і отримала диплом соціолога, а хочу економіста, бо не можу знайти роботу.

«Такий диплом із додатком коштує 14 500 грн. – це оригінальний бланк без реєстрації. Сама ж вона коштує 15 тисяч гривень», – відповіли мені.

На сайті є перелік університетів, фальшиві документи яких виготовляють.

Щоб отримати підробку, достатньо просто заповнити на сайті анкету. Після цього із тобою зв’яжуться. Надсилають все поштою. Документи приходить до тижня.

Пропонують тут також і фальшиві атестати та свідоцтва.

На сайті www.diplomik.net попереджають, що із купленим дипломом не варто йти влаштовуватися на роботу у державні установи та пред’являти його у військкоматі. Проте можна влаштуватися на роботу у будь-якій приватній компанії і зекономити час та гроші.

Кажу менеджеру, що потрібен диплом Івано-Франківського національного медичного університету, у якому я вчилась, але не закінчила. Тут документ про вищу освіту мені також обійшовся би у 14 500 гривень. Загалом усі послуги такі ж, як і на попередньому сайті: однакові ціни і строки доставки.

Здивувало те, що на всіх Інтернет-сайтах, які виготовляли фальшивки, мене нічого не запитували і ні про що не попереджали. За гроші тобі готові зробити все. Головне – заповнити анкету, а товар прибуде поштою.

Відправити на дослідження

«Якщо роботодавець має сумніви у тому, що працівник пред’явив справжній офіційний документ, він може замовити дослідження, – говорить Ніна Тутецька, завідувач сектора почеркознавчих досліджень, технічних досліджень документів та обліку Івано-Франківського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру. – Наша установа видає висновок експертного дослідження, на основі якого можна звернутися до правоохоронних органів, про підозру у вчиненні правопорушення».

Експерт каже, що результати дослідження можна отримати менше, ніж за місяць: «Все залежить від обсягу роботи».

«Всі документи, які надають право на будь-що (право на володіння, дипломи про освіту, водійські права, лікарняні тощо), є документами суворого обігу і повинні відповідати вимогам Державних стандартів України та мати певні елементи захисту.

Щодо підроблених водійських прав, то їх неозброєним оком не відрізниш від справжніх. Документи, що викликають підозру, ми перевіряємо, порівнюючи із відповідними зразками. Якщо такий документ суворого обігу замовляти через Інтернет, то у них не буде відповідних елементів захисту», – зауважує Ніна Тутецька.

Вартість дослідження документів простої складності становитиме 450 грн. 24 коп., середньої складності – 1687 грн. 68 коп., а більш складних – 6 тисяч 768 грн.

Що каже закон?

За законом, сама підробка офіційних документів, їх збут, а також виготовлення підроблених печаток, штампів чи бланків підприємств, установ чи організацій незалежно від форми власності караються штрафом до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років. Злочини, скоєні групою осіб, караються обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.

Використання завідомо підробленого документа карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років.

«Хай не вводять в оману доволі невисокі санкції за правопорушення. На практиці підроблені документи часто використовуються з корисливою метою. В таких випадках діяння будуть кваліфікувати як шахрайство», – говорить адвокат Зоряна Івасишин.

Статистика

Як повідомили у секторі комунікації поліції Івано-Франківської області, у 2018 році було відкрито 250 кримінальних проваджень щодо підроблення документів в області, з них – 53 направили до суду. Цього року уже відкрили 155 проваджень, а до суду направили 30.

Марія ГРИЦКІВ

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!