“Якщо на Домбровському кар’єрі буде катастрофа – на ліквідацію підуть мільярди”, – Денис Шмигаль

Сьогодні, 18 вересня, в Івано-Франківську відбулась нарада в голови облдержадміністрації Дениса Шмигаля. Її темою стала розробка стратегії розвитку Івано-Франківської області на 2021-2027 роки.

За словами голови ОДА, вона буде створена уже найближчим часом.

“Я нещодавно розмовляв з ректором Івано-Франківського національного технічного університету нафти й газу Євстахієм Крижанівським, і ми виробили ідею створення особливої платформи для запобігання техногенних катастроф. Адже це серйозна проблема”, – розповів Денис Шмигаль.

За його словами, пріоритет на ремонт доріг і мостів буде збережено – але все-таки слід спрямувати увагу і на запобігання катастроф.

“Коли стається пожежа чи повінь, то зразу стає не до доріг. А якщо, до прикладу, станеться катастрофа на Домбровському кар’єрі біля Калуша, то на ліквідацію її наслідків підуть мільярди”, – додав голова ОДА.

Читайте до теми: Ще у 2010 році на місцевому референдумі понад 30 тисяч жителів Калуша визнали його зоною екологічного лиха. Тоді йшлося про «загрозу засолення ґрунтів та підземних вод хімічними відходами з Домбровського кар’єру», а також значну кількість токсичних хімікатів, які зберігаються поблизу міста. Більше про це читайте у матеріалі: Жовті води Домбровського розливу

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!