Юні прикарпатці навчалися у Школі юного біохіміка

  • Нещодавно в Івано-Франківську відбулося навчання у Школі юного біохіміка, яке вп’яте проводила кафедра біохімії та біотехнології Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника.

    Основна мета проведення осінньої школи юного біохіміка – пошук та долучення до наукових досліджень школярів, які цікавляться біологією, люблять експериментувати та вивчати щось нове, мріють стати науковцями чи поєднати своє життя з біологією або медициною, інформує прес-служба кафедри біохімії та біотехнології.

    У роботі школи взяли участь 26 учнів 8-11 класів з різних шкіл м. Івано-Франківська та області.

    Цьогорічна школа проходила під назвою «Дивовижний світ живого: від теорії до експерименту», метою якої було донести до учнів, що сучасна біохімія – це не лише «хімія у пробірці», а й основа сучасної експериментальної біології, здорового харчування, медицини, біотехнології, вирішення проблем забруднення довкілля тощо. Про це більш детальніше у вступній лекції «Біохімія як фундамент сучасної експериментальної біології та лабораторної діагностики», про це розповів проф. Володимир Лущак.

    Загалом програма школи була досить насиченою та включала в себе щодня по дві лекції та тривалі лабораторні заняття, які супроводжувались короткими перервами на чай. Учасники школи прослухали цікаві лекції з будови живих організмів на клітинному та макромолекулярному рівні: клітинний склад мікро- та макроорганізмів (зокрема особливості будови бактерій та клітин крові) (лектор – к.б.н. Марія Байляк), основні типи біомолекул, з яких складається наш організм (білки, ліпіди, вуглеводи та нуклеїнові кислоти) (лектор – к.б.н. Віктор Гусак), а також про те, а що таке вітаміни і яку роль вони відіграють у нашому організмі (лектор – к.б.н. Олександра Абрат).

    Під час екскурсії лабораторіями кафедри, яку провела наша аспірантка Надія Бурдилюк, учасники школи мали змогу побачити, як виглядають у реальності біологічні експериментальні лабораторії, ознайомитись з напрямками досліджень, які проводяться на нашій кафедрі, а також почути про наукові досягнення наших студентів та досвідчених співробітників кафедри.

  • Найцікавішою для учасників школи виявилась практична частина програми, де учасники поділилися на кілька груп, у складі яких вони вчились під пильним наставництвом кураторів користуватись лабораторним посудом та робити нескладні цитологічні та біохімічні аналізи. Під час лабораторних занять школярі отримали змогу власними руками «поекспериментувати», а саме навчились самостійно виготовляти живі та фіксовані мікропрепарати різних мікроорганізмів (дріжджів, водоростей, бактерій розсолу квашеної капусти та настою сіна) та розглядати їх під світловим мікроскопом, готувати та фарбувати мазки крові риб та мишок, визначати клітини крові під мікроскопом та підраховувати лейкоцитарну формулу крові; користуватись хімічним лабораторним посудом й визначати на основі специфічних хімічних реакцій наявність білків, вуглеводів та вітамінів (віт. С і Р) у різних біологічних зразках та продуктах харчування.

    По завершенню навчання кожний учасник отримав сертифікат про участь.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!