Прикарпатцям з 1 грудня 2019 року збільшать суму аліментів

За законом батьки повинні утримувати дитину до досягнення нею 18 років. Аліменти – кошти, які виплачує один із батьків для дитини.

Законодавством передбачено, що платити батьки повинні до повноліття, але якщо дитина навчається, то батьки зобов’язані підтримувати її до 23-річчя.

Від 1 грудня 2019 року буде ще одна хвиля збільшення прожиткового мінімуму та аліментів, інформує 24 канал. 

Аліменти на дитину можуть сплачуватися у двох варіантах. Враховуючи те, що протягом 2019 року змінюється кілька разів прожитковий мінімум, то і сума аліментів збільшується.

Перший варіант – у фіксованій грошовій формі, але в такому разі береться до уваги індексація. За цим варіантом від 1 липня 2019 року прожитковий мінімум для дітей віком до 6 років становить 1699 гривень, для дітей віком від 6 до 18 років – 2118 гривень, для дітей від 18 до 23 років – 2004 гривні. Другий варіант – сума вираховується із заробітної плати одного з батьків. Тоді держава встановлює мінімальну та максимальну суму аліментів. Перша становить 50% від прожиткового мінімуму, визначеного для дітей відповідної вікової категорії. Максимальна – 10 прожиткових мінімумів.

За другим варіантом аліменти такі: для дітей віком до 6 років мінімум 849,5 грн. (50% від прожиткового мінімуму), максимум – 16990 грн, для дітей віком від 6 до 18 років мінімум – 1059 грн, максимум – 21180 грн, для дітей віком від 18 до 23 років мінімум 1002 грн, максимум – 20036 грн.

Якщо ви протермінує строки, то доведеться сплати пеню за кожен день прострочення. Це становить 1% за кожен день прострочення до дня погашення заборгованості чи дня прийняття судом рішення про стягнення. Проте не більше 100% суми заборгованості.

Якщо ви не сплачуєте аліменти понад рік, то накладаються штрафи: за 1 рік – 20%, за 2 роки – 30%, понад 3 роки – 50%.

Якщо не сплачувати аліменти протягом 6 місяців й 3 місяці, якщо дитина інвалід або тяжко хвора, то боржник потрапляє до спеціального реєстру. Це означає, що його позбавляють деяких прав: не можна виїжджати за кордон, не можна керувати автомобілем, не можна використовувати зброю, не можна перереєстровувати та знімати з обліку транспортний засіб з метою його відчуження, не можна нотаріально укладати будь-які угоди, які спрямовані на відчуження майна, не можна, як засновнику юридичної особи, продати чи іншим способом відчужити свою частку в статутному капіталі.

Нагадаємо, Прикарпатцям з 1 липня збільшили розмір прожиткового мінімуму

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!