За грудень 2015 року казначейський рахунок «провалився» майже на 40 млрд грн. , – Віктор Пинзеник

За грудень 2015 року казначейський рахунок «провалився» майже на 40 млрд грн. У новий рік країна ввійшла із «запасом» у 9 млрд грн., тоді як на початку грудня він складав 48 млрд грн. Декларовані Урядом величезні залишки коштів на казначейському рахунку «розчинилися» за місяць.

Про це на своїй сторінці у мережі Фейсбук повідомив український політик та екс-міністр фінансів Віктор Пинзеник.

“Таке різке зниження рахунку є наслідком слабкої бюджетної культури чи скоріше її відсутності. Маю якраз на увазі не питання, що лежать у сфері відповідальності Міністерства фінансів, а інших бюджетних «споживачів». Протягом січня-листопада 2015 року державний бюджет за доходами було виконано на 90,3%, а за видатками – на 80,4%. Цей розрив у 10% (а це майже 60 млрд грн., що формували залишок коштів) намагаються «освоїти» в останній місяць року. Можна уявити масштаби видатків грудня, якщо крім стандартних планових надходжень додатково з рахунку витрачено 39 млрд грн. Оцінити їх повний розмір зможемо тільки наприкінці поточного місяця з появою відповідної звітності.
Наявна бюджетна активність має ще один наслідок: вона негативно впливає на монетарну ситуацію і пов’язані з нею параметри. Бо у грудні, крім офіційного НБУ, його функції починають виконувати ще кілька десятків державних і навіть недержавних інститутів”, – йдеться у повідомленні.

Довідка:

Віктор Пинзеник міністр фінансів і віце-прем’єр кількох урядів України (востаннє посаду міністра фінансів займав з 18 грудня 2007 р. до 17 лютого 2009 р.). Народний депутат України 1, 2, 3, 4, 6, 7, 8-го скликань.

dc894ed-1380523510-pinzenik

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!