За крок до трагедії: у Тисмениці мешканці скаржаться на аварійні під’їзди та проблеми з «Комунальником»

У Тисмениці мешканці будинку на площі Ринок, 3 скаржаться на аварійні під’їзди. Їхнє накриття от-от може впасти.

8 лютого на сесію Тисменицької міської ради прийшли мешканці будинку на площі Ринок, 3. Вони розповідають, що дашки дуже нахилені, і ці бетонні плити сиплються кожного дня дедалі більше. Тож жителі намагаються дуже швидко заходити та виходити з будинку, щоб не сталося трагедії.

Голова ОСББ «Ринок 30» Ольга Синоверська розповідає, що будинок побудований у 1978 році. У 2016 році міська рада зняла усі будинки міста з балансу КП «Комунальник-Т». Після цього представники міської ради зробили загальнобудинкові збори та закликали створити ОСББ. Мешканці вирішили дослухатися до цього та більшістю голосів прийняли рішення створити ОСББ «Ринок 30». Однак зараз воно існує хіба що на папері.

«Ми зареєстрували ОСББ, затвердили статут, зробили печатку та написали заяву, щоб «Комунальник-Т» передав нам на баланс будинок. Але його керівник Роман Лаврук сказав, що не передасть нам його, поки боржники не погасять борги», – продовжує пані Ольга.

Однак вона зазначає, що це не зовсім борги. Мовляв, просто деякі мешканці відмовилися укладати угоду з комунальним підприємством на надання послуг. Втім, незважаючи на це, їм все одно нараховували квартплату.

«Я не укладала з ним договір, а він нараховує мені борг. За що? Я не просила, щоб він надавав якісь послуги. Робота не робиться біля будинку, і я просто припинила укладати з ним договір. Якщо будинки зняті з балансу, то за що він збирає далі гроші? В області сказали нам, що борги можна передати ОСББ, тобто він не мав права не передавати нам будинок», – наголошує Ольга Синоверська.

Також вона додає, що мешканці неодноразово просили керівника «Комунальника-Т» Романа Лаврука показати акти виконаних робіт. Кажуть, у 2017 році підприємство лише поміняло декілька лампочок у під’їзді, двері і два метри труби в підвалі. Однак кожного року будинок платить йому 14 тисяч гривень.

Заступник голови ОСББ Віталій Мельник зазначає, що минулого року сесія міської ради виділила 15 тисяч гривень на ремонт дашків. Однак потім міський голова Степан Сворак наклав на це рішення вето. Хоча люди уже були домовилися з підрядником і склали кошторис.

Директор комунального підприємства «Комунальник Т», депутат міської ради Роман Лаврук, розповів, що будинки їм передали на баланс без технічної документації. Її жителі можуть отримати в “ДІПРОМІСТІ”.

«Жителі утворили ОСББ, але ми не можемо їм передати будинок, оскільки вони мають близько 15 тисяч боргу. Ми надаємо зараз три послуги будинкам: обслуговування вентиляційних каналів, інженерних комунікацій (вода та каналізація) та освітлення сходових кліток. Коли ми піднімали тарифи, то обговорювали з людьми, які послуги вони хочуть отримувати, і уклали з кожним жителем договір. Це ОСББ існує лише на папері, бо будинок в нас на балансі», – наголошує він.

Також Роман Лаврук зазначає, що ситуація з дашками на під’їдах складна, адже ця прибудова просідає. Для того, щоб дашок не упав, комунальники поставили опору. Однак каже, конструкцію потрібно повністю розвалити і перебудувати, але таких грошей підприємство немає.

Заступник міського голови Сергій Ковальчук повідомив, що з дня реєстрації ОСББ комунальне підприємство мало б автоматично припинити нараховування квартплати.

«Потрібно подати експлуатуючій організації документ про реєстрацію. Цим питанням має займатися голова ОСББ. У 2016 році сесія міськради зняла з балансу всі будинки міста, і це було дуже неправильно.  Цю ситуацію треба виправляти», – наголосив він.

За його словами, в будинку на площі Ринок, 30 справді катастрофічна ситуація. «Комісія склала акт, все задокументувала. У будь-який час дашок може впасти, і комусь прийдеться за це відповідати», – підкреслив чиновник.

Зі свого боку на сесії міський голова Степан Сворак пообіцяв, що наприкінці березня міська рада виділить кошти на ці дашки з перевиконання бюджету.

Раніше “Галицький кореспондент” писав, що мешканка Тисмениччини відзначила столітній ювілей.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!