За результатами атестації звільнять понад третину колишніх міліціонерів Києва та області, – Аваков

Глава МВС повідомив, що, за проміжними результатами атестації, звільненню підлягають 3386 колишніх працівників міліції Києва і Київської області, що у відсотковому перерахунку становить майже 37,5 відсотка. Наразі тестування пройшли понад 9 тисяч колишніх міліціонерів з 18 тисяч допущених до атестації, повідомляє Департамент комунікації МВС України.

Міністр внутрішніх справ України зазначив, що переатестація включає в себе три ключових компоненти – тест GST (general skills test – тест на логічні, вербальні здібності, здатність обробляти інформацію та робити висновки, аналізувати дані), тест професійних навичок і співбесіду за участю представників громадськості. Перших два тести претенденти складають із використанням комп’ютерної техніки – з елементами персонального шифрування і системою контролю від втручання.
На сьогодні перших два етапи тестів пройшли майже половина колишніх міліціонерів – 9037 з 18 044 допущених до атестації. Середній бал склав з 31,5 з 60. Майже 37,5 відсотків отримали менше 25 балів (мінімальний необхідний результат) і не будуть зачислені до Національної поліції.

“Цифри когось збентежать, але – звикайте до правди. Якщо ми хочемо реально побудувати справжню поліцію – не можна себе обманювати і занижувати планку”, – зазначив глава МВС.

Водночас 5651 особу допущено до заключного етапу іспитів – співбесіди з атестаційною комісією за участю громадськості та нової служби внутрішньої безпеки. При позитивному результаті співбесіди їх зарахують до поліції.

Арсен Аваков також нагадав, що остаточно поліцейськими стануть лише ті, хто пройде неформальну переатестацію – від сержанта до генерала. До того моменту працівники, які допущені до атестації, зараховані до тимчасового штату – до моменту підбиття підсумків атестації та прийняття персонального рішення по кожному кандидату.

Глава МВС наголосив, що, говорячи про створення нової поліції, слід різко збільшити вимоги до її кадрового складу.
“Без цього не буде ні довіри людей, ні успіху у виконанні завдань у цей непростий час. А тому – рішуче рухаємося вперед – через крики, нерозуміння, критику популістів і саботаж”, – підкреслив Арсен Аваков.

Він також зазначив, що цієї неділі, 29 листопада, в Ужгороді виходить на службу Нова патрульна поліція. Її працівники охоронятимуть безпеку громадян у конгломерації Ужгород-Мукачеве.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!