За заробітну плату франківських чиновників куплять 10 апаратів штучної вентиляції легень

Івано-Франківськ вступив в активну боротьбу з поширенням коронавірусу.

Ще з початку виникнення випадків в Україні Франківськ одним із перших ініціював рішення про зупинку комунального транспорту та закриття всіх магазинів, окрім продуктових.

Згодом працівники МВК вирішили, що свою заробітну плату віддадуть на придбання 10 апаратів ШВЛ.

За словами міського голови Руслана Марцінківа, такий крок – це хороший приклад, як можна спільними зусиллями розв’язати проблеми.

«До цієї пандемії Україна не готова. Не готова наша медична галузь. Але коронавірус не питає, а продовжує нещадно наступати. Зараз нам треба діяти рішуче. Мусимо докласти всіх зусиль аби лікарі й медичні заклади були готовими до боротьби з хворобою. Зараз коштом міського бюджету та залученню меценатів проводимо закупівлю необхідного обладнання, медикаментів, тестів тощо. Але кількість хворих продовжує зростати і потреб ще дуже багато. Тому ми спільно долучимося до закупівлі апаратів ШВЛ. Всі працівники виконавчого комітету 2 тижні працюватимуть без заробітної плати. А всі керівники – цілий місяць», – пояснив Марцінків.

Якщо говорити мовою цифр, то МВК (в тому числі й працівники сіл, що увійшли до складу ОТГ) налічує 564 працівників та 45 керівників. Тож загалом вдасться зекономити 7,5 мільйонів гривень. А це, за словами міського голови, дозволить придбати 10 апаратів ШВЛ. 

Станом на 10:00 28 березня  в Україні зафіксували 311 хворих на коронавірус.

Нагадаємо, що вчора, 27 березня, на Прикарпатті виявили 8 випадків зараження коронавірусом. COVID-19 підтвердили у жительки міста Надвірна, яка нещодавно померла. Згодом стало відомо, в яких районах Прикарпаття зафіксували нові випадки коронавірусу.

19 березня в Івано-Франківську виявили першу хвору на коронавірус. Жінка померла в інфекційній лікарні. Їй було 56 років. Згодом підтвердили ще один випадок захворювання на Прикарпатті. Жінка, жителька Тисмениці, приїхала з Франції. 

Після цього в Івано-Франківську виявили ще трьох хворих на COVID-19. Всі вони контактували із франківкою, що померла.

До слова, уряд продовжив карантин в Україні до 24 квітня.   Через поширення коронавірусу уряд встановив режим надзвичайної ситуації в Івано-Франківській області.

Крім того, в Івано-Франківську з метою запобігання поширення коронавірусної інфекції вирішили зупинити роботу всього окрім аптек, продуктових магазинів та АЗС. А ще з 19 березня в місті перестав курсувати весь громадський транспорт.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!