Закривали парки та сквери під час карантину, щоб психологічно вплинути на українців, – Віктор Ляшко

Частину карантинних заходів застосували задля психологічного впливу на українців.

Закривати парки та сквери на період карантину задля недопущення поширення нового коронавірусу COVID-19 з точки зору епідеміології не було потреби. Ці заходи застосували, щоб психологічно вплинути на українців і показати масштаби небезпеки, яку може завдати невидима інфекція. Про це заявив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко, інформує ТСН

“Не скільки мене турбує проблема інфікування в громадському транспорті, а наскільки відкривається доступність і розпочинається внутрішня міграція населення. Замість того, щоб ізолюватись, люди, маючи транспорт, будуть навіть без нагальної потреби відвідувати певні місця, тобто на ті ж ринки “для екскурсії” проїдуть люди похилого віку. Ми це відмічали і знаємо, як це відбувається. Тому велика міграція призводить до порушення всіх принципів карантину”, – наголосив Ляшко. 

Закриття парків, дезінфекцію доріг проводили швидше для психологічного ефекту.

“Ми коли закривали парки, робили обприскування доріг, це знову ж таки було питання не стільки впливу на епідеміологічний процес, скільки на психологічний процес. Закриття парків, немає відчуття такого, що все безпечно, люди більше психологічно готувалися до того, що треба дотримуватися карантину. Відчуття тривоги”, – пояснив головний державний санітарний лікар.

Цю практику психологічного впливу запозичили в інших країн. За словами Віктора Ляшка, він від самого початку аналізував ті заходи, які впроваджувалися в Китайській Народній Республіці, потім в Італії. Стверджує, що завдяки цьому психологічному ефекту в людей з’являлося відчуття небезпеки і необхідність дотримання карантинних заходів, які запроваджувалися урядом. 

“Зі сторони точки зору епідеміології думав, а навіщо вони це роблять. Якщо це краплина інфекція, вона не впливає, наприклад, на ці шляхи передавання. Потім, коли починали аналізувати, почали спілкуватися через послів з епідеміологами, то вони розповідали, що треба створити якийсь психологічний ефект”, – сказав Ляшко.

Нагадаємо, уряд продовжив карантин до 22 травня.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!