Зазирнути в очі добровольця: франківцям показали світлини та відеохроніки з війни

Сьогодні, 20 березня, в Івано-Франківську відкрили виставку світлин “Війна, що змінює нас”.

Експозицію розмістили в Музеї Небесної Сотні. До неї увійшли світлини фотографів Івана Харківа та Руслана Ганущака. Виставка експонуватиметься протягом місяця.

“Війну згадувати дуже важко. Але це потрібно робити. На цій виставці – понад 50 робіт, моїх і Івана Харківа. Це фотографії періоду 2014-2015 років, на них – активна фаза війни”, – розповів Руслан Ганущак, фотограф та військовий репортер.

Головне місце у виставці виділено для портретів. Фотограф переконаний – люди повинні мати можливість заглянути в очі добровольців, які пішли на фронт – і багато з яких там загинули.

“В житті зараз я намагаюсь тримати якийсь баланс. Займаюсь волонтерством, влаштовую виставки, допомагаю активістам, які борються за природу”, – додає Руслан.

Крім того, присутнім показали фрагменти відео з фронту. На цих кадрах – реальні бої та інтерв’ю з добровольцями. У планах Руслана Ганущака – зробити з них повноцінний фільм.

“Ці кадри безцінні. Ними я хотів показати те, чим живуть бійці-добровольці, що думають і як потрапили на війну. Я хотів, щоб люди поглянули в їхні очі. В мене самого вибору в 2014-му просто не було. Потрапивши на війну, я зрозумів, що мушу розповісти всьому світу про це – мовою фотографій”, – каже фотограф.

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!