Сьогодні, 4 жовтня, в Івано-Франківську розпочалась міжнародна науково-практична конференція «Основні проблеми й тенденції розвитку лісового господарства в Українських Карпатах».
На конференцію приїхало близько ста українських вчених та їх польські колеги, посадовці та лісівники-практики. Вони обговорили сучасний стан лісів та пояснювали, як ефективно їх використовувати і при цьому зберігати. Йшла мова і про підготовку фахівців в лісовій сфері.
“Ми хочемо почути наукові підходи до розвитку лісової галузі, побачити зміни у технології, зрозуміти, як в сучасних умовах вести лісове господарство. Зараз ми чуємо багато зауважень від громадськості і влади, і не завжди вони приємні”, – розповів Володимир Бондар, заступник голови Державного лісового агенства України.
За його словами, перед прийняттям будь-яких рішень у цій сфері потрібно керуватись, перш за все, висновками науковців. А сама галузь, каже посадовець, переживає непрості часи.
“В Україні дійсно є питання незаконних рубок. Ситуація не настільки кричуща, як заявляють деякі активісти, але проблема є. Нам прикро чути неконструктивну критику – але причиною цього, мабуть, є закритість нашої галузі, яка панувала дуже довго. В оцінках лісової галузі громадськість часто керується думками випадкових людей. А ще іноді ВРУ приймає закони, які шкодять лісовій сфері. Подвійне оподаткування, закон про яке прийняли у вересні, призведе до зростання цін на деревину в 1.5 – 2 рази”, – додає Володимир Бондар.