Журналісти “UA:Карпати” вийшли на всеукраїнську акцію через скорочення робочих місць та ефіру

  • Сьогодні, 25 лютого, в Івано-Франківську відбулася Всеукраїнська акція на підтримку регіонального Суспільного телерадіомовлення.

    Політика, яку має намір запровадити керівництво ПАТ “Національне суспільне телерадіомовлення України”, на думку Комітетів порятунку Суспільного, веде регіональні філії Суспільного (колишні обласні телерадіокомпанії) спочатку до корпунктів, а згодом – до повної ліквідації місцевого телебачення і радіо.

    Центральне керівництво Суспільного планує обмежити власне регіональне мовлення філій до 1 години на добу для телебачення і 1 години 30 хвилин для радіо. Нині філії мають до 6 годин на добу власних теле- і радіопрограм (в Івано-Франківську – це 7,5 год. враховуючи трансляцію по ТБ радіопрограм «Радіодень» та «Тема дня радіовимір») – це новини, суспільно-політичні, мистецькі, просвітницькі програми, а також ранкове шоу.

    Журналісти вважають, що зменшення обсягів мовлення подекуди єдиного незалежного мовника в регіоні виглядають суперечливо і несуть інформаційну загрозу національній безпеці України.

    «Ми побоюємося, що суспільний мовник не матиме можливості виготовляти власний контент. Ми говоримо не так про скорочення, хоч планують нас на 50% скоротити, а про те чи буде мовник у регіонах», – розповідає редакторка радіо “UA: Карпати” Наталія Асатурян.

    Наталія Асатурян каже, що одна година на телебачення і півтори на радіо і лише по буднях – це знищення регіонального мовлення. Половина людей, які працюють на “UA:Карпати” досі не знає, що їх чекає.

    Активістка Наталія Сербин вважає, що “UA:Карпати” є найкращим телерадіомовленням в області.

    Я не дивлюся телебачення, але слідкую за вами у соціальній мережі. Можу сказати, що ви є одним із найкращих телеканалів. Мені подобається ваша об’єктивність”, – каже Наталія Сербин.

    Менеджерка філії ПАТ НСТУ “Івано-Франківська регіональна дирекція” Карпати” Наталія Кияницька, в свою чергу, заявляє, що суттєвих змін не відбудеться, а люди просто бояться вийти з зони комфорту.

    Перед змінами завжди страшно. У нас тільки трохи змінилася структура, після цього люди почали говорити про скорочення. Можливо ранкову програму реформують, але поки журналісти працюють”, – додає Наталія Кияницька.

    На попереджувальну акцію “Інформаційна година”, щоб поінформувати місцеві громади про ризики для їхніх інформаційних прав, вийшли представники трудових колективів Запорізької, Житомирської, Миколаївської, Ужгородської, Кропивницької, Херсонської, Волинської областей.

    Нагадаємо, у Києві померла журналістка з Прикарпаття.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!