І хоч цей день в Україні святкується з 2004 року, та масовості він не набув. Нам ж про таке незвичайне святкування нагадали в будівельній компанії «ТЕНКО», які зараз завершують два нових житлових комплекси:
Одна із наших покупців жартома запитала: «А ви новоселам кішку в оренду не здаєте?» Кішок ми в оренду не здаємо, звичайно, але перегорнувши календар, побачили, що на початку весни відзначають День котів, воно й зрозуміло: коти, березень…
Ці симпатичні, лагідні тваринки, міцно зайняли своє місце у житті людей. Фелінологи (дослідники котів) стверджують, що у світі сьогодні налічується 256 видів котів, які, безумовно, доповнюють затишок у всьому нашому житті.
Коти супроводжують нас з давніх-давен. Згадайте народні пісні, оповідки, казки – кіт в них виступає в ролі оберегу сім’ї, захисту дітей, молодших членів сім’ї.
У колискових піснях саме кота ми кличемо глядіти за немовлятками – навіть донедавна зберігався звичай перед тим, як дитину покласти у візочок, туди клали кішку «щоб дитині був спокійний сон»; у весільних обрядових піснях кіт відіграє важливу роль, тож вважається, що за тиждень до весілля потрібно всіх зустрічних котів запрошувати до себе на весілля, а перед шлюбною ніччю спекти спеціальний хліб, яким пригостити свого (або сусідського) кота; найпопулярніша традиція, яка збереглась до наших часів – перед новосіллям впускати в дім кішку: вважається, що там, де вона вляжеться, добре ставити ліжко.
Жодна інша домашня тварина не має таких помічних функцій, як кіт: прикмети, пов’язані з ним, дають нам можливість вдало одружуватись, швидко збагачуватися, відчувати комфорт і затишок у всьому.
Тож компанія ТЕНКО вітає усіх щасливих власників котів і кішечок зі святом їхніх улюбленців!
* * * * *
Довідково: існує кілька дат святкування Дня нашого домашнього улюбленика. Окрім 1 березня, цей день святкують ще за японським календарем – 22 лютого, американці цей день відзначають 29 жовтня, а найбільше країн світу День кішки відзначає 8 серпня.