На Прикарпатті 49 комунальних закладів охорони здоров’я уклали договори з Національною службою здоров’я України за паліативними пакетами.
14 жовтня – Всесвітній день госпісної та паліативної допомоги. За оцінками ВООЗ, щороку у світі таких послуг потребують 40 мільйонів людей, але отримує їх лише кожен десятий. Серед дорослого населення найчастіше пацієнтами госпісів є хворі на онкологію (34%) й з серцево-судинними недугами (28,5%).
34 заклади Франківщини надають паліативну допомогу дорослим та дітям у стаціонарі; розгорнуто 374 ліжка. Торік цілодобову паліативну допомогу надали 2965 хворим, з яких більше як 600 людей – з числа ВПО, повідомила голова Івано-Франківської ОВА Світлана Онищук,
38 закладів надають паліативну допомогу за пакетом «Мобільна паліативна допомога для дорослих та дітей». Там працюють мультидисциплінарні команди, створені колцентри, надається комплексна медична, психологічна, духовна, соціальна, правова допомога. У 2022 році нею скористалися 4753 важкохворих пацієнтів, з них – понад 800 ВПО та члени їхніх родин.
На сьогодні в Івано-Франківській області паліативну допомогу отримують майже 8 тис. пацієнтів. У той час потребують її понад 10 тисяч важкохворих людей.
З 2020-го на Прикарпатті у 5 разів збільшилась кількість медзакладів, де надають паліативну допомогу населенню, – з 9 до 49. Долучаються до цієї роботи й релігійні установи та благодійні організації, що дає змогу охопити паліативною допомогою більшу кількість людей.
До теми: У Франківську протягом жовтня жінки можуть пройти обстеження у лікаря без електронної черги