Сьогодні, 24 травня, в Івано-Франківську підприємці зібрались за круглим столом і обговорили, що ж змінилось для бізнесу міста за підсумками 200-денної роботи влади Івано-Франківська.
Участь у обговоренні взяли представники малого та середнього бізнесу Івано-Франківщини, Ради підприємців міста, органи влади та місцевого самоврядування, громадськість та народні депутати України від Прикарпаття. Зустріч відбулась у приміщенні Туристично-інвестиційного центру, що в Івано-Франківську.
Однією з проблем у взаємодії підприємництва і влади підприємці вважають затягування прийняття рішень органами виконавчої влади і місцевого самоврядування. Цим затягуються строки з реалізації проектів. Ще однією проблемою прийнятих владних рішень є невмотивованість відмов. Коли рішення не набирають необхідної кількості голосів, підприємець мусить шукати виконавців рішення і з’ясовувати чому рішення радою не проголосовано.
Однією з маленьких перемог можна вважати запровадження електронної системи голосування в місцевих радах, вважають підприємці.
Бізнесменів турбує питання тимчасових споруд і споруд виносної торгівлі (наприклад, літні майданчики поблизу закладів харчування). Адже рішення про дозвіл на їх функціонування виконавчим комітетом надається на декілька місяців роботи. Чи зможуть працювати підприємці в подальшому невідомо. Проблемою також є монополізація у роботі підприємництва.
Серед проблем, що турбують громаду, є питання строків оренди нерухомості комунальної власності, адже зазвичай такі договори укладаються тільки на декілька років. Тому підприємцям доводиться систематично заново збирати пакети документів і знову укладати договори оренди.
Підприємці хотіли б укладати договори на довші періоди, адже такі угоди можуть бути довгостроковими і укладатись терміном до 50-ти років.
Проблема є з регуляторними актами місцевих органів влади, адже рішення викладаються не завжди з усіма змінами, тому важко визначитись які положення є актуальними. Сайти органів місцевої виконавчої влади і громадського самоврядування оновлюються не при кожному оновленні регуляторних актів.
Турбує громаду засилля зовнішньої реклами в місті. Є пропозиція запровадження спеціальних площ для реклами, задля уникнення розклеювання рекламних листівок по всьому місту.
Підприємці нагадали, що міський бюджет наповнюється на 60% з податків, сплачених представниками малого і середнього бізнесу, тож владні структури мають іти назустріч підприємництву.
Цього року місто розроблятиме нову стратегію, а також програму підтримки підприємнцитва. Тож сьогодні під час зустрічі, зокрема, обговорювалися шляхи реалізації місцевих реформ у сфері малого та середнього підприємництва на території Прикарпаття задля формування спільного бачення вирішення проблем на місцевому та національному рівнях.
Варто додати, що захід організував молодіжний громадський центр “Еталон” в рамках проектної ініціативи “Розробка та впровадження Івано-Франківської “BUSINESS AGENDA” за сприяння Центру міжнародного приватного підприємництва CIPE.
Нагадаємо, сьогодні у Франківську міська влада прозвітувала про вирішення проблем учасників АТО.