У 2019 році 18% батьків відмовлялися проводити обов’язкове щеплення своїм дітям.
Як передає УНІАН, про це під час презентації результатів дослідження «Індекс Здоров’я. Україна – 2019» повідомив старший радник з питань якості в охороні здоров’я проекту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» Владислав Одринський.
За даними дослідження, цей показник дещо поліпшився в порівнянні з попередніми роками опитувань: у 2016 році серед опитаних таких батьків було 25%, у 2018 році – 22%.
Найскладніша ситуація в Івано-Франківській області, яка є стабільним лідером у відмовах від щеплень – 32% респондентів. Водночас це кращий результат у порівнянні з попередніми роками: 2016 – 44%, 2017 – 39%, 2018 – 45%.
Також одні з найвищих показників відмов залишаються у 2019 році у Львівській (30%) та Тернопільській областях (29%). За даними дослідження, найбільшу прихильність до щеплень демонструють батьки в Луганській (1% відмов), Сумській (3%), Кіровоградській (4%) та Херсонській (6%) областях.
При цьому зазначається, що всі ці області і раніше демонстрували високу лояльність до дитячої вакцинації. В.о. міністра охорони здоров’я у 2016-2019 роках Уляна Супрун зазначила на презентації, що в 2016 році були дуже низькі показники щодо імунізації в країні.
«Протягом двох років через інформаційні кампанії, через зміни в системі імунізації ми змогли ці показники змінити», – сказала вона. За словами Супрун, позитивній динаміці сприяла забезпеченність вакцинами, а також забезпечення разом з місцевою владою «холодного ланцюга», тобто спеціальними холодильниками, де зберігалася вакцина.
Супрун сподівається, що комунікація медичного персоналу з батьками і рідними щодо вакцинації дітей буде продовжуватися. За її словами, люди не мають прислухатися до фейків, які приходять з Російської Федерації щодо вакцинації.
Дослідження проводилося Київським міжнародним інститутом соціології у співпраці з Фондом «Соціальні індикатори» завдяки підтримці Міжнародного фонду «Відродження» протягом червня-серпня 2019 року. Опитування проводилося у всіх областях, крім окупованих територій. У результаті польового етапу було зібрано 10222 опитувальники, опитано принаймні 400 респондентів у кожній області.
Нагадаємо, Стало відомо, скільки людей проживає на Івано-Франківщині