Управління ДСНС України в Івано-Франківській області повідомляє, що протягом минулої доби, 11 вересня, на Прикарпатті зареєстрували 16 випадків загорань сухої трави на відкритій території.
Локалізувати загорання та гасити пожежу сухої трави на відкритих територіях непросто, оскільки швидкість поширення вогню висока. Коли ж таке трапляється поблизу населених пунктів, існує велика ймовірність перекидання полум’я на житлові та господарські споруди. Виїзди на гасіння загорань сухої трави завдає чималих матеріальних втрат. Страждає від таких випадків і навколишнє середовище.
Сьогодні, 12 вересня, рятувальники вже загасили 18 таких пожеж. Прессектретар обласного управління ДСНС Світлана Бабушкіна закликає людей схаменутися:
“Шановні громадяни! Надворі чудова осіння пора. Усім хочеться якнайдовше погрітися на теплому сонечку, а серед вас знаходяться такі, що все псують і через це мамусі з дітками, люди похилого віку, а також ті, у кого проблеми зі здоров’ям, не можуть побути на свіжому повітрі . І все це через те, що “розумні господарі” спалюють суху траву та сміття. Чому ви не задумуєтесь про шкоду ані собі ані довкіллю? Невже Вам хочеться марнувати таку красу? Схаменіться, адже кожен з нас має право на безпечне життя, здоров’я і чисте навколишнє середовище!”, – написала Бабушкіна.
Зверніть увагу, небезпечний фактор спалювання сухої трави – їдкий чорний дим. Для людей, схильних до алергій, опинитися у зоні згоряння сухостою дуже небезпечно. Та найстрашнішим є випалювання трави в зоні міста, де на ґрунті і рослинах осідають важкі метали. Вдихаючи дим, люди отруюють свій організм.
Одну з таких пожеж, причому досить масштабну, наш журналіст сьогодні зафіксував у Чернієві. До речі, після спалювання трави життя рослин і комах на цій території може відновитися не раніше, ніж через 5-6 років.
НАГАДАЄМО! Влітку на Прикарпатті під час спалювання сухої трави загинула жінка, а нещодавно це ледь не спровокувало лісову пожежу.