Таеквондо – корейське бойове мистецтво, яке традиційно вважається одним з найпопулярніших на Прикарпатті. Основний акцент тут робиться на різноманітні удари ногами та їх комбінації. Це дуже видовищно.
Яку ж користь від занять таеквон-до отримують діти? Як теквон-до допоможе їм у сучасному світі? Про це наша розмова із заслуженим тренером України Олегом СОЛОВ’ЄМ.
– В першу чергу, таеквон-до цікаве, насамперед, своєю глибокою філософією, тобто дітей вчать не тільки махати руками-ногами, але й розвивають морально, – розповів Олег Соловей. – Стосовно технічного боку таеквон-до, наша дисципліна дуже добре розвиває все тіло дитини, а також значно покращує координацію, адже доводиться виконувати багато досить складних ударів ногами. І, звичайно ж, забезпечує гнучкість та розтяжку. Важливий момент: на змаганнях з таеквон-до присутній лайт-контакт, тобто травматизм дітей зведено до мінімуму. Цьому також сприяє відповідна амуніція: захисні шоломи, рукавиці, захист для ніг, бандаж – отже, діти повністю захищені.
– В якому віці можна віддавати дітей у секцію таеквон-до? Чи має значення фізична підготовка дитини?
Як правило, ми починаємо набір дітей з шестирічного віку. Але треба зважати індивідуально на саму дитину. Бувають випадки, коли ми записуємо хлопчиків у 5 років. Ніякої особливої попередньої підготовки ми не вимагаємо, отже, приймаємо всіх дітей без винятку. Наша мета – не робити з дітей чемпіонів, а залучити молоде покоління до активних занять спортом, які заберуть їх з вулиці, допоможуть займатися потрібною у житті справою, а також гармонійно розвиватися. Звісно ж, більш талановиті діти матимуть змогу проявити себе у професійному спорті.
– Через який час від початку занять таеквон-до можна побачити у дитині потенціал до подальших спортивних успіхів?
Зі свого досвіду скажу, що потенціал дитини видно мало не з першого тренування. На початках визначальною виявляється відповідна координація та гнучкість дитини, які дозволяють набагато швидше навчити хлопців та дівчат технічним елементам на подальших зайняттях. Важливим моментом також є наявність в дитини характеру, адже це єдиноборство, де потрібно змагатися.
– Які перспективи росту у молодих спортсменів, чи забезпечені вони змагальною практикою у ваших секціях?
Ми залучаємо молодих спортсменів до змагань будь-якого рівня, починаючи з клубних першостей, чемпіонатів міст, областей та України і закінчуючи змаганнями континентального та світового масштабу. Графік змагань впродовж року досить щільний, що сприяє, насамперед, росту майстерності та навичок наших спортсменів. На сьогодні ми можемо похвалитися тим, що саме наші вихованці традиційно вважаються одними з лідерів в України. І це не випадково, адже в наших секціях працюють професійні тренери, які підготували багатьох спортсменів високого рівня та чемпіонів. Наші наставники регулярно проходять підвищення кваліфікації, атестовані у міжнародній федерації і мають фізкультурну освіту.
– А як щодо умов, в яких набувають майстерності молоді спортсмени? Чи вистачає для таеквон-до тренувальної бази на Прикарпатті?
Зараз у нас працює 14 наставників, які тренують, як правило, у спортивних залах навчальних закладів міста Івано-Франківська, а також у Тисмениці, Косові та Старому Лисці. Умови занять цілком відповідають вимогам нашого виду спорту.
– Не секрет, що кумир багатьох молодих спортсменів, титулована франківчанка Катерина Соловей розпочала заняття, таки би мовити, з нуля, довівши на власному прикладі, яких вершин можна досягнути завдяки рокам наполегливих тренувань…
Коли вона розпочинала свої заняття в мене, я як тренер також був «нульовим» (посміхається). Я допомагав їй, вона допомагала мені. Ми обоє пізнавали таеквон-до, яке на той час не було настільки розвинене в Україні. Зараз ситуація інша, адже ми маємо добре сформовану базу знань, методик тренування тощо. Причому надзвичайно приємно, що приклад Катерини Соловей не поодинокий. Сьогодні ми маємо двох чемпіонів світу та вісьмох чемпіонів Європи.
Розмовляв Андрій МЕНІВ
Довідка
Адреси секцій таеквон-до:
м.Івано-Франківськ * ЗОШ №3 (вул.Франка, 4) Пн, Ср, Пт – 17:00-20:00, Вт,Чт – 17:00-21:30 * ЗОШ №4 (вул. Південний бульвар, 24) Пн, Ср, Пт з 18:00-20:00 * ЗОШ №6 (вул. Блавацького, 3) * ЗОШ №12 (Національної гвардії, 3) Чернецький Олександр Миколайович м.Івано-Франківськ * ЗОШ №16 (вул.Вовчинецька, 103) Пн, Ср, Пт. з 18:00 * ЗОШ №22 (вул. Івана Павла ІІ, 24) Щодня, крім неділі, з 18:00. * Школа-гімназія №23 (вул. Мазепи, 90) Пн, Ср, Пт з 16:00 * ЗОШ №24 (вул. Хіміків, 1) Пн, Ср, Пт – 17:30 – Вт, Чт, Сб – 19:00
|
*ВПХУ №3 (Дудаєва, 35) Вт,Чт – 18:00 * Спортклуб «Альянс» (вул.Надрічна, 223) Вт, Чт, Сб з 18:30. *НСК «Беркут» (вул. Дудаева, 30а) Пн, Ср, Пт, з 18:00 * СК «Юність» (вул. Вовчинецька, 172а) Пн, Ср, Пт. з 18:30; Вт,Чт з 18:00; Сб – 10:00. м.Тисмениця * Тисменицька ЗОШ (вул.Липова, 9) Пн, Ср, Пт. з 18:00
м.Косів * Косівська ЗОШ №1 Пн, Ср, Пт, 17:30-19:00.
с.Старий Лисець Старолисецька ЗОШ, вул.I. Франка, 19а. Пн, Ср, Пт, 18:00-20:30. |