Не встигла закінчитися презентація книги краєзнавця Івана Бондарева “Легенди старого Станиславова”, як всі “легенди” у книгарні “Є”, де відбувався захід, розкупили. Місту давно бракувало такої легкої і цікавої книжки. Тим більше, що всі порядні міста мають свої легенди та видають їх у книжках.
Сам автор називає книгу міфологічним путівником. До неї увійшли 60 легенд і бувальщин від часів заснування міста і до сьогодні. Як з’явився земляний горб у парку Шевченка, куди ведуть підземні ходи, чому над Франківськом літали гроші, чий привид мешкає у ратуші, куди летів франківський повітряний терорист, як провів свою першу ніч у Станиславові Іван Франко та ще багато інших. Усіх їх автор збирав впродовж п’яти років та друкував у місцевій пресі. Книга вийшла у видавництві “Лілея-НВ”. Це багато ілюстроване, приємне видання, яке стане хорошим подарунком. А самі легенди будуть скарбом для усіх, кому час від часу доводиться проводити екскурсію для гостей міста.
Присутніх цікавило, як народжуються легенди і хто їх вигадує. Іван Бондарев розповідає, що жодної легенди не вигадав і не висмоктав з пальця: “Є дуже багато краєзнавчої літератури, а також усна народна творчість. Крім того, якщо у різних компаніях чуєш одну й ту саму історію, значить вона має під собою якесь підґрунтя”. Частина оповідок у книзі – це справді легенди, а частина – достовірні факти. Як-от історія про те, що у Франківську побував Висоцький. Щоправда, Микита, син відомого барда. у 1987-му Висоцький-молодший служив в Івано-Франківську і навіть виконував батькові пісні у будинку офіцерів.
Наталка ГОЛОМІДОВА