У Франківську – Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини

  • 2 листопада о 18.00 год. у кінотеатрі “КіноБум” (ТРЦ «Велес», вул. Вовчинецька, 225а, 3-й поверх) відбудеться перший день показів документальних стрічок у рамках Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA в Івано-Франківську, організатором якого є Івано-Франківська обласна організація «Молода Просвіта». Буде продемонстровано фільм «Діти за гратами» (Україна), який висвітлює сучасні проблеми системи кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні через реальні історії дітей, які конфліктують із законом. Презентуватимуть картину автори проекту «Реформування системи кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні». Глядачі матимуть змогу поспілкуватися з гостями після перегляду стрічки.

    Друга картина «Доволі! До Волі…» (Білорусія, Польща) розповість про героїчні та трагічні водночас події 19 грудня 2010 року, коли в Білорусії відбулися так звані президентські вибори. Після цього дня Білорусію захопила хвиля політичних репресій. Були арештовані 7 із 9 альтернативних до Лукашенка кандидатів в президенти (двоє неарештованих врятували свою свободу, прочитавши на телебаченні підготовлені спецслужбами заяви), більше 600 протестувальників з Площі Каліновського (офіційно Жовтнева) отримали від 10 до 15 діб адмінарешту. За кримінальними вироками засуджено біля 50 осіб.

     

    13 листопада о 16.00 год. у холі театру кіно «Люм’єр» (1-й поверх) відбудеться прес-конференція запрошених гостей Мандрівного фестивалю. Гостями фестивалю цього року є режисери Володимир Тихий, Сергій Андрушко, журналістка Наталія Соколенко.

    13 листопада о 17.00 год. у театрі кіно «Люм’єр» (вул. Грушевського, 3, Смарагдовий зал, 3-й поверх) відбудеться показ документального альманаху «Відкритий доступ», який складається з п’яти короткометражних фільмів. «Відкритий доступ» – це хроніки становлення громадянського суспільства, але також історії з життя самих героїв. Вони живуть у різних регіонах України, їх цінності та переконання різняться, вони не знайомі одне з одним, єдине, що їх об’єднує – активна громадянська позиція. Кожен з них готовий протистояти бюрократії та корупції.

    Герої надсилають запити, щоб отримати доступ до інформації важливої не тільки для них, а й для інших громадян, іноді навіть для всієї країни. В деяких випадках їм вдається заручитися підтримкою журналістів, громадських активістів, іноді доводиться покладатися лише не власні сили. Комусь із них вдається вирішити проблему, комусь – ні, хтось і далі продовжує боротьбу, але незалежно від результату, кожен з них зробив усе можливе для того, щоб відстояти власні права.

    Після перегляду п’яти короткометражних стрічок глядачі матимуть нагоду поспілкуватися зі запрошеними гостями.

     

    14 листопада о 18.00 год. у книгарні «Є» (вул. Незалежності, 31, 4-й поверх) до уваги глядачів буде представлено українське кіно «Мрія», в якому автор розповідає історію талановитої некорисливої людини, котра жертвує собою заради щастя і радості глухих дітей. До дискусії буде запрошено представників обласної організації глухих, очікується приїзд режисерки Дарії Дрюченко.

    Вечір продовжить картина «Ромська мрія» (Україна), яка містить чотири історії про мешканців таборів Закарпаття, котрих вважають успішними у циганському середовищі, тож вони прагнуть бути взірцями. Цикл «Ромська мрія» – це дослідження українськими документалістами проблем ромів Закарпатської області.

    Ще один фільм «Як ми зіграли революцію» (Литва). Історія цієї стрічки почалася 1984 року – разом із перебудовою в СРСР. Група молодих архітекторів вирішила жартома організувати музичний гурт для однієї вечірки в Каунасі. Експеримент вийшов настільки вдалим, що нова неймовірна рок-група ANTIS була у всіх на вустах. Яскравий грим та костюми, стилізоване шоу і тексти являли собою карикатуру на радянську пропаганду. Невдовзі ANTIS влаштували справжню диверсію: їхня інтелектуальна клоунада переросла в рок-марші, в яких брали участь тисячі людей. Ці виступи, своєю чергою, переросли у величезні демонстрації за незалежність Литви, які пізніше назвали Співочою революцією.

    На усі покази вхід безкоштовний.

  •  

     

     

     

     

     

     

     

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!