За останні 12 місяців про корупцію до прокуратури чи поліції повідомляв лише 1% українців. При цьому 16% людей зацікавлені повідомляти, а 6% – зацікавлені дізнатися, як це зробити.
Про це свідчать дані, отримані під час опитування PACT Inc., повідомляє Укрінформ, за інформацією прес-служби організації Transparency International.
«Як свідчать результати опитування PACT Inc., за останні 12 місяців про корупцію до прокуратури чи поліції повідомляв лише 1% опитаних. 16% людей зацікавлені повідомляти, а 6% – зацікавлені дізнатися, як це зробити. Також серед помічників у викритті корупції українці вбачають медіа – журналістам готові розказувати про корупцію 12% людей», – йдеться у повідомленні.
Як зазначається, причини такої пасивності не досліджувалися, але вони можуть бути пов’язані з небажанням людей вирішувати свої проблеми самостійно і відсутністю знань про свої права.
Та частина людей, яка повідомляла про корупцію та брала участь в інших соціальних активностях (мирних зібраннях та скаргах до місцевої влади), оцінює цей досвід по-різному. 27% каже, що повідомлення про корупцію дало позитивні зрушення, 26% вважає, що це зайняло багато часу, але хоча б щось змінилося. 26% вважає, що жодного результату не було, але в принципі бути соціально активним важливо.
«Такі результати дають надію, що та кількість людей, яка брала участь у соціальних активностях, принаймні не зменшиться. А якщо ці громадяни ділитимуться своїм досвідом зі знайомими та заохочуватимуть їх, то активних ставатиме більше», – інформують у Transparency International.
Кількість потенційно зацікавлених повідомляти про корупцію знизилась: 21% у вересні 2014 року, 28% у квітні 2015 і 22% в листопаді 2015 року. «Хочеться сподіватися, що, коли результати діяльності покаже Національне антикорупційне бюро та запрацює Національне агентство з питань запобігання корупції, таких людей стане більше», – висловлюють побажання в організації.
Нагадаємо, що доходи українців за рік скоротилися на 22% (інфографіка).