Нещодавно у Рогатині у виставковій залі музею Миколи Угрина-Безгрішного розпочала роботу виставка художника Романа Ясінського «Мить творчості». Картини, які роками мало хто бачив, по-новому відкрили бачення неповторної краси опільської землі, повідомляє Рогатка.
Картини, які були представлені, і справді носять в собі унікальність і глибину творчої душі, оскільки митець довго не наважувався її презентувати. Як наголосила завідувач Музею Тетяна Петрів, не такою важливою є презентація цих робіт, як їх формування. Кожна картина відображає в собі тонку і добру натуру художника. Крейда, пастель, олійні фарби, ДВП, полотно, полотно на картоні, мольберт, пензлі – все це переносило глядачів у майстерню творця.
Своєю мальовничістю присутніх захоплювали серії «Писанкове» з дивовижними узорами, перша картина серії від «Романа до Йордана», чудові опільські пейзажі сіл Перенівка, Підгороддя, Воронів, краєвиди урочища Пікула.
Колега та друг Ігор Люлька і директор Музею мистецтв Прикарпаття Михайло Дейнега щиро вітали Романа Ясінського з відкриттям виставки та ділились спогадами про їхню спільну роботу. Розповідали про нього не тільки як про митця, а як про добру, відчайдушну, талановиту людину, котра до всього надається, адже художник добре володіє технікою, комп’ютерними програмами, цікавиться різними науками. При цьому всьому постійно шукає натхнення до свого мистецтва. Варто зазначити, що разом з Ігорем Люлькою пан Роман у церкві св.Іллі села Рахиня малювали іконостас.
«Приємно коли зустрічаєш своїх студентів, і бачиш, що вони не змарнували свій час, а жили, творили, розвивались, і сьогодні при найскладніших умовах для культури та мистецтва, «горять» улюбленою справою», – пишається своїм учнем Михайло Дейнега.
Перед виступом Романа Ясінського студент аграрного коледжу Назар Гупало на скрипці зіграв гуцульські мотиви та музику з фільму «Тіні забутих предків», яка розчулила художника.
Розповівши про своє раннє захоплення малюванням, пан Роман наголосив, що цією виставкою хотів би показати молодому поколінню, як йде сам процес створення образотворчого шедевру. Серед картин також представлена перша робота митця олійними фарбами, яку він малював у 5 класі, натюрморт, та мольберт з іконою «Різдво Христове», робота над якою триває.
Нагадаємо, ТОП-5 фестивалів травня в Івано-Франківську