Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив про необхідність збереження територіальної цілісності України.
“У нас єдині цілі щодо України. Україна має бути цілісною. Ніхто не повинен роздерибанити цю велику країну, вона нам не чужа. Тому не треба хвилюватися, що ось, там щось трапилось, у нас буде. Треба хвилюватися за те, що наші люди там переживають цю важку кризу. Це дуже важко, і це тільки початок”, – сказав Лукашенко, повідомили у прес-службі глави білоруської держави.
“У них свої проблеми. Майдан для нас не новина. Це ж не вперше і, ви знаєте, з першими майданівцями я досі товаришую. У них свої питання, у нас – свої, і ми будемо на цьому будувати свою політику. У них своя держава, а у нас – своя”, – зазначив білоруський лідер.
“Красиво на майдані можна говорити, можна закликати до чого завгодно. Але завтра ж почнуться питання економіки, фінансів. Людям треба платити пенсії, зарплатню, дати роботу. Ось які питання завтра стануть перед революціонерами”, – сказав президент.
Тому, продовжив він, “якщо все по-доброму, по-мирному, ми приречені жити з ними у дружбі і злагоді”.
Лукашенко нагадав, що щось подібне до українського майдану намагалися зробити і в Білорусі у 2010 році. “Тепер наш народ зрозумів, що могло б бути, якщо б цьому сприяли. Але ми ж ні водою їх не поливали, ні сльозогінний газ не застосовували, нікому нічого не ламали. Але якщо ти доторкнувся до військової людини, міліціонера, спецназівця, який вас намагається там розборонити, відповідь буде миттєвою”, – сказав президент.
“Як я можу дозволити, щоб військовій людині плювали в обличчя, а, тим більше, вбивали? Тому ви не хвилюйтеся. Все буде нормально. Ми нічого один в одного не взяли, ні в кого нічого не вкрали і розкішного за чужий рахунок нічого не створили. Там вже довели людей до такого стану: деякі махнули, думають, гірше не буде”, – продовжив голова держави.
У прес-службі президента повідомили, що теми подій в Україні Лукашенко торкнувся і під час спілкування з дипломатами. “Все буде нормально, ми ж слов’яни”, – сказав він, звертаючись до посла України у Білорусі Михайла Єжеля.