26 квітня у Бурштинському торгівельно-економічному коледжі Київського національного торговельно-економічногоо університету відбулися збори трудового колективу.
Під час зборів директор коледжу Андрій Козак повідомив, що на позачерговій сесій Бурштинської міської ради влада зняла з коледжу фінансування у розмірі 1 млн 134 тисячі. За його словами, 14 січня на сесії депутати виділили на фінансування коледжу 2 млн 750 тисяч, протокольно зазначивши, що цих коштів вистачить на квартал, а тепер від них забрали залишки коштів. Через це грошей у коледжу вистачить, щоб профінансувати захищені статті у червні і, можливо, липні. А влітку студенти залишаться без стипендій.
«З виділених 2, 75 млн грн ми реально використали 1,6 млн, а 1,1 млн, грубо кажучи, ми зекономили. І ці кошти в злодійський таємний спосіб було знято без присутності журналістів і громадськості. Сесія була анонсована на 22 квітня, але 18 квітня відбулася позачергова сесія, де пакетним голосування проголосували за це рішення і більшість депутатів не розуміли, за що вони голосують», – розповів Андрій Козак.
Відтак коледж звернувся до міського голови Бурштина Роксолани Джури з вимогою офіційного інформування щодо зняття асигнувань, оприлюднити в ЗМІ інформацію про використання зазначених коштів, які були призначені на захищені статті та гарантувати подальше фінансування коледжу у частині підготовки робітничих кадрів на III-IV квартал поточного року вразі відсутності змін до Закону України «Про державний бюджет на 2016 рік» та Бюджетного кодексу України.
Крім того коледж звернувся до голови Івано-Франківської ОДА Олега Гончарука та Івано-Франківської обласної ради Олександра Сича щодо зняття асигнування та незадовільного фінансування закладів профтехосвіти в частині підготовки робітничих кадрів.
«Міська рада зняла раніше заплановані асигнування всупереч тому, що ще не змінене законодавство. Верховна Рада ще не подолала вето президента, тому фінансування профтехосвіти залишається на місцевих бюджетах. В нашому випадку на фінансуванні з Бурштинської міської ради, бо це місто обласного значення. Депутатам сказали, що прийшли кошти з Києва, і тому кошти, які вони призначили треба зняти, бо буцімто існує подвійне голосування. І частина депутатів проголосувала за це. Але навчальний заклад не використовував кошти бюджетників, лікарів, дошкільнят, він отримував кошти на захищені статті згідно з законом України про державний бюджет і бюджетного кодексу. Тому відбувалася підміна понять, але більшість депутатів не зрозуміли», – акцентує Козак.
«Цей заклад єдиний в області, який міська рада профінансувала повністю на перший квартал. Їхня потреба була 2 млн 063 тис, а ми передбачили 2 млн 750 тис. Дали більшу суму, бо не знали чи держава дасть субвенцію, щоб їх утримати хоча би в ІІ кварталі. Їхня потреба річна була 8 млн, але за тижні ми таких грошей в бюджеті знайти не змогли», – пояснює міський голова Бурштина Роксолана Джура.
Вона розповідає, що 4 лютого Верховна Рада проголосувала за те, що профтехосвіта повинна фінансуватися з державного бюджету, однак президент наклав на це вето і кошти не прийшли. Стабілізаційна дотація прийшла на Івано-Франківську область в середині квітня, а на Бурштинський торговельно-економічний коледж гроші у сумі 2, 5 млн грн. не повинні були прийти, бо ні Коломия, ні Калуш не мали фінансування від січня. Однак якимось чином коледж отримав ці кошти від держави.
«Навчальний заклад не може мати фінансування з двох бюджетів одночасно. Він не може мати призначень і з місцевого бюджету, і з державного. Тому на другий день в департаменті фінансів ми погодили, чи може Бурштин зняти той 1 млн, який залишився нібито невикористаний, бо ці кошти ми забрали з міста. Тому на погоджувальній раді всі депутати одноголосно внесли пропозицію зняти з призначень 1, 1 млн грн. на потреби міста і потім проголосували за це на сесії», – пояснила позицію міської ради Джура.