Зміну влади в цілому позитивно оцінили більшість українців. Однак, вже перші рішення нової влади – скасування “мовного закону” і розформування “Беркута” – викликали, принаймні, у половини населення негативні оцінки.
Переважна більшість громадян України (69,4%) позитивно ставляться до відсторонення Віктора Януковича з посади президента. Негативно до цього ставляться чверть українців (24,5%).
Такі результати соцопитування, яке провели Український інститут соціальних досліджень ім. О.яременка спільно з Центром “Соціальний моніторинг” та відділом моніторингових досліджень соціально-економічних трансформацій Інституту економіки та прогнозування НАН України.
Примітно, що найбільше проти повалення Януковича виступили жителі Криму – 92,7%, у східних областях – 74%, південних – 54,4%.
У цілому зміну влади Януковича-Азарова позитивно оцінили 68,8%, негативно – 24,6%, важко відповісти 6,6%.
Формування нової більшості у Верховній Раді позитивно сприймають 56,6%, неагтивно – 32%; звільнення з колонії екс-прем’єра Юлії Тимошенко схвалюють 53,1%, не підтримують 39,2%.
Дослідження зафіксувало кардинальна зміна ставлення населення до Верховної Ради (довіру висловили 30,1 % опитаних). Рівень довіри до цього органу влади покращився майже удвічі: якщо у вересні 2013 баланс довіри склав -61% (тобто частка тих, хто не довіряє Раді, на 61% перевищувала частку тих, хто їй довіряє). Таким чином, тепер баланс, хоча і залишився негативним, але покращився і становить -33,7%.
Новообраному голові ВР Олександру Турчинову за результатами опитування довіряє 41,2% опитаних, не довіряє 52,7%. Таким чином, баланс довіри/недовіри до нього складає 11,6%.
Скасування “мовного закону” підтримують 38,1%, ставляться до цього негативно 49,9%.
Переважно негативно в Україні сприйняли новину про розформування “Беркута” (51,2%), як позитив це розцінили 37,5%.
У ході дослідження з 1 по 6 березня було опитано 2099 респондентів у всіх областях України. Похибка вибірки не перевищує 2,18%.