Союз журналістів Росії засудив пропаганду агресії і ненависті до України

  • /* Style Definitions */
    table.MsoNormalTable
    {mso-style-name:”Обычная таблица”;
    mso-tstyle-rowband-size:0;
    mso-tstyle-colband-size:0;
    mso-style-noshow:yes;
    mso-style-parent:””;
    mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
    mso-para-margin:0cm;
    mso-para-margin-bottom:.0001pt;
    mso-pagination:widow-orphan;
    font-size:10.0pt;
    font-family:”Times New Roman”;
    mso-ansi-language:#0400;
    mso-fareast-language:#0400;
    mso-bidi-language:#0400;}

    Союз журналістів Росії у своїй заяві засудив російські медіа за пропаганду та нагнітання агресії. Про це поінформувала секретар СЖР, віце-президент Європейської федерації журналістів Надія Ажгіхіна.

    Зокрема, в заяві, надісланій до Національної спілки журналістів України, йдеться, що Союз журналістів Росії занепокоєний «мовою ненависті» у виступах ЗМІ, присвяченим подіям в Україні. «Груба пропаганда стала повсякденним явищем на телеекрані, на шпальтах газет, деякі з яких не стільки інформують, скільки розпалюють національну чи іншу ворожнечу», – констатує СЖР.

    Союз журналістів закликав колег пам’ятати про головні етичні принципи професійної роботи журналіста: писати і говорити правду, бути незалежним у зборі й подачі інформації від зовнішніх впливів та особистих прихильностей, не нашкодити своїм словом. Також СЖР пропонує створити платформу для постійно діючого діалогу українських і російських журналістів в Інтернеті. 

     Повний текст заяви:

  • Союз журналистов России озабочен продолжающейся эскалацией агрессии и «язика ненависти» в выступлениях СМИ, посвященных событиям в Украине.  Грубая пропаганда стала  повседневным явлением на телеэкране,  на полосах газет, некоторые из которых не сталько информируют, сколько разжигают  национальную и иную рознь, что противоречит не только этическому кодексу российского журналиста и здравому смыслу, но и является предметом соответствующейстатьи УК РФ.

     Несколько месяцев  в профессиональном сообществе РФ шло обсуждение этических принципов профессиональной работы журналиста.  Мы призываем наших колег помнить о  главных из них – писать и говорить правду, быть независимым в сборе и подаче информации от внешних воздействий и личных пристрастий, не навредить своим словом.  

    Мыпредлагаем также создать платформу для постоянко действующего диалога украинских и российских журналистов в Интернете и верим в то, что никакие политические и иные коллизии и уж тем болем намерение превратить журналистов и бойцов идеологического фронта и инструмент влияния, не смогут заставить  коллег  утратить  верность нравственным основам профессии, ее достоинству и свободному слову, и не смогу разрушить солидарность журналистов  наших стран.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!